21-ročná žena trpí alergiou na zimu. Pozrite sa, ako vyzerá jej telo, ak jej začne byť zima

Mladá žena menom Arianna Kent trpí chladovou žihľavkou. Toto ochorenie je charakterizované rýchlym výskytom pľuzgierov alebo opuchov v dôsledku vystavenia chladu – napríklad pri kontakte so studenou vodou, dažďom, snehom a podobne.

Mierny pokles teploty pre ňu znamená možnosť okamžitej hospitalizácie. Kvôli chorobe riskuje anafylaktický šok, dokonca aj keď sa ocitne v klimatizovanom prostredí.

Chladová žihľavka je autoimunitné ochorenie prejavujúce sa svrbiacimi škvrnami rôznych veľkostí, ktoré sa môžu šíriť po celom tele.

Facebook / 9gag.com

Po prvýkrát sa choroba prejavila keď mala 14 rokov a čistila sneh lopatou.

V súčasnosti žije v jednej z najchladnejších krajín na svete. Preto sa na čerstvom vzduchu pohybuje len zriedkavo. Arianna hovorí:

„Môžem byť v chlade maximálne 5 minút a dokonca aj chôdza do môjho auta znamená potenciálne nebezpečenstvo. Musím sa teplo obliecť a dopredu sa pripraviť na zmeny teploty. V prípade, že prudko klesne, budem sa musieť okamžite zahriať, v opačnom prípade sa u mňa spustí alergická reakcia.“

Facebook / 9gag.com

Arianna nemôže jesť zmrzlinu ani piť studené nápoje – jej hrdlo sa okamžite stlačí, čo môže viesť k anafylaktickému šoku.

Preto je nutné, aby užívala lieky a podrobila sa kvalifikovanej lekárskej starostlivosti.

Aspoň raz mesačne ju odvádza sanitka. V nemocničnej izbe je oveľa častejšie akoby chcela. Jej odmietanie syrov, jogurtu, kyslých uhoriek, ananásu a salám jej pomáha vyhýbať sa alergickej reakcii.

Facebook / 9gag.com

Pokojne sa môže  presťahovať do teplejšej krajiny, no veľmi si tým nepomôže. Alergiu môže spôsobiť ľad v nápoji alebo mraznička, skok do bazéna či vánok chladného vetra.

Ide o málo známe ochorenie, ktoré sa prejavuje v chladnom ročnom období. Pravdou je, že postihuje len veľmi málo ľudí.

Ste na niečo alergickí? Ako sa s tým vyrovnávate?