8 dôvodov, prečo vodka nie je tak škodlivá, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Netreba to s ňou ale preháňať

V minulosti bola vodka viac používaná ako liek, než ako potešenie. Predpisovali ju nielen na vnútorné, ale aj na vonkajšie použitie.

Pravdou je, že nápoj predtým len sčasti pripomínal modernú vodku. Všetko bolo iné: technológia výroby, vôňa, chuť aj sila. Obsah alkoholu neprekročil 14% a koncentrácia nápoja bola riedená prirodzeným kvasením.

V súčasnosti je vodka jedným z najpopulárnejších nápojov na svete, čo však neznamená, že stratila všetky svoje zdraviu prospešné výhody. Aj vodka v malých množstvách totiž dokáže robiť úžasné veci.

  1. Dezinfekčný, antitoxínový a antiseptický prostriedok

Je to vynikajúci dezinfekčný prostriedok, s pôsobivým antiseptickým činidlom, obzvlášť pre naše ďasná a zuby. Tento alkoholový roztok chráni pred infekciami po uhryznutí hmyzom alebo zvieratami a sterilizuje rany. Na báze tohto produktu je možné vyrábať tinktúry a balzamy, ktoré urýchľujú hojenie rán.

  1. Redukcia napätia a stresu

Malé množstvo podporuje relaxáciu človeka. Vedecké dôkazy potvrdzujú, že alkohol pomáha rýchlo a efektívne znížiť faktor stresu. Pohárik vodky je tiež užitočný na zlepšenie spánku a upokojenie mozgu po príliš intenzívnom a emočnom dni.

  1. Prostriedok na starostlivosť o pokožku a vlasy

Alkohol je ingrediencia mnohých prostriedkov na čistenie pokožky. Môžete ním vyčistiť upchaté póry a pri aplikácii na pokožku hlavy pomáha zbavovať vás toxínov, predchádzať lupinám a podporovať zdravý rast vlasov.

  1. Lieči artritídu

Nový výskum ukazuje, že vodka môže naozaj pomôcť vyliečiť príznaky reumatoidnej artritídy. Čiastočne aj preto, že pomáha znižovať zápal.

  1. Užitočná pre srdce

Vodka pomáha rozvíjať cievy. To znamená zvýšenie prietoku krvi do srdca, zlepšenie krvného obehu a zabránenie vzniku ochorení, ako je mŕtvica či srdcový záchvat.

  1. Znižuje prejavy vysokého krvného tlaku

Ďalším prínosom vodky je, že to, že pomáha znižovať hladinu zlého cholesterolu, ktorý je tiež potrebný na udržanie zdravia nášho kardiovaskulárneho systému.

  1. Anestetikum a antipyretikum

V ľudovej medicíne sa vodka aktívne používa na liečbu takmer všetkých chorôb, od miernych bolesti hlavy až po prechladnutie. Ak potrebujete znížiť telesnú teplotu a nemáte po ruke paracetamol, tento druh alkoholu vám určite pomôže.

Potrebujete len priložiť obklad napustený vodkou na čelo, hrudník, zápästia a nohy dospelého človeka.

  1. Stimuluje trávenie

Mierna konzumácia vodky je užitočná pri liečbe syndrómu dráždivého čreva a zmierňovania tráviacich problémov.

Tu však výhody vodky ešte nekončia. Tento výrobok je užitočný pri liečbe herpesu, má diuretické vlastnosti a pomáha zbaviť sa nepríjemného zápachu chodidiel. Predpokladá sa, že vodka pomáha predchádzať Alzheimerovej chorobe, demencii a cukrovke, zatiaľ čo malé množstvá zvyšujú libido.

zdroj: wideopeneats.com