Aké je to žiť bez jediného priateľa? Toto sú skutočné príbehy písané životom. 1 z 5 ľudí sa cíti byť osamelí

Máte pocit úplnej samoty? Nevzdávajte sa! Ponúkame vám niekoľko príbehov ľudí, ktorí sa dokázali vyrovnať s osamelosťou.

Podľa novej štúdie Červeného kríža, milióny ľudí žijúcich vo Veľkej Británii trpia osamelosťou a sociálnou izoláciou.

Zo 4000 sledovaných dospelých, 1 z 5 uviedol, že nemá blízkych priateľov. Každý tretí človek sa cíti osamelo.

Toto sú príbehy dvoch žien, ktoré našli silu vyrovnať sa s osamelosťou.

Hasel sa odsťahovala z rodného Londýna keď mala 20 rokov. Po troch rokoch života v inom meste si nedokázala nájsť žiadnych priateľov.

V detstve bola obeťou šikanovania a to jej bráni, aby si ľahšie našla priateľov a dokázala im dôverovať.

Po narodení svojej dcéry sa Hazel rozhodla pre zmenu. Začala hľadať skupiny ľudí s rovnakými záujmami a musela sa naučiť byť spoločenská.

Teraz je dobrovoľníčkou v spoločenskej organizácii, ktorá pomáha ľuďom  vyrovnať sa s osamelosťou.

27-ročná Simona sa prisťahovala z Litvy do Belfastu v rovnakom veku ako Hazel. Bola rada z tohto životného kroku a tešila sa na zážitky z novej krajiny.

Netrvalo však dlho a uvedomila si, aká je osamelá. Mala veľa známych, no zároveň v jej okolí neexistovali žiadny skutoční priatelia.

Po narodení syna sa jej život ešte viac skomplikoval. Mala pocit, ako by bola uväznená medzi štyrmi stenami. Prostredníctvom charitatívnych organizácii sa stretla s ľuďmi, ktorí jej pomohli „vyjsť z domu“.

Odporúča, aby ste sa nebáli požiadať o pomoc. Neznamená to, že ste bezmocní. Práve vtedy sa vám začnú v živote otvárať nové možnosti.

Ako často sa cítite osamelo? Pokúšate sa s tým niečo robiť?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aké je to žiť bez jediného priateľa? Toto sú skutočné príbehy písané životom. 1 z 5 ľudí sa cíti byť osamelí”