Film o Freddiem Mercurym zo skupiny Queen, je jedným z najúspešnejších filmov na svete. Zarobil už viac ako 500 miliónov dolárov

Práve Freddie Mercury je hlavný hrdina nového veľmi úspešného filmu Bohemian Rhapsody. Freddie bol britský producent, spevák a skladateľ, ktorý sa preslávil hlavne ako líder rockovej skupiny Queen, kvôli ktorej bol tento film vytvorený. Kapela patrila medzi najväčšie hviezdy všetkých koncertov a doteraz patrí medzi legendy svetovej hudby. Práve to je jedným z dôvodom, prečo sa Bryan Singer, Dexter Fletcher a Johnn Ottman rozhodli vytvoriť toto filmové veľdielo.

Počas prvého mesiaca po premiére sa tento film stal jedným z najúspešnejších filmov histórie. Do tejto chvíle sa filmu podarilo zarobiť cez 164 miliónov dolárov na domácej pôde a celosvetovo viac než 539 miliónov. A tak je bez pochýb jasné, že Bohemian Rhapsody zarobilo vo svojej kategórií viac ako akýkoľvek film rovnakého žánru. Je pritom jasné, že tržby ešte porastú, pretože už teraz, počas prvých pár mesiacov prekonal tržby doteraz najúspešnejšej hudobnej biografie s názvom Straight Outta Compton.

Bohemian Rhapsody zarobilo už viac ako pol miliardy dolárov a stáva sa najúspešnejšou hudobnou biografiou všetkých čias

O Ramim Malekovi, hercovi, ktorý stvárnil známeho speváka, sa už teraz hovorí, že bude jednoznačne bojovať o Oscara. Okrem skvelého hereckého obsadenia vo filme môžete uvidieť aj nezabudnuteľné hudobné čísla a podarené scény. No to najlepšie je až na konci filmu. Tam sa môžete tešiť na dokonalú rekonštrukciu Live Aid koncertu.

Presvedče sa o tom sami a neváhajte si pozrieť ukážku z filmu:

Ak ste na tento film už v kine boli, v komentároch nám dajte vedieť ako sa vám páčil.