Ježiško navštívil deti, pre ktoré budú možno tieto Vianoce posledné v ich živote

Vianoce sú nádherným obdobím roka, kedy sa mnohí z nás snažia pomáhať iným. Nezáleží na tom, či je to maličkosť alebo niečo veľké, no zdieľanie našej lásky s ostatnými je vždy dobrým nápadom. Pre tých, ktorí sú ochotní darovať viac svojho času a úsilia na dobročinnú vec, vznikli dobrovoľnícke organizácie pomáhajúce ľuďom, ktorí našu lásku potrebujú o to viac.

Od roku 2016, dobrovoľníci z Heart Project navštevujú nemocnice, v ktorých fotografujú choré deti so Santa Clausom.

Všetko to začalo v nemocnici v Melbourne, kde dobrovoľníci fotografovali deti a pomocou Photoshopu ich premiestňovali do čarovnej krajiny. Projekt sa rýchlo rozšíril a tento rok sa dostal do Austrálie, Nového Zélandu, Kanady a Veľkej Británie.

„Nápad sa zrodil počas môjho rozhovoru s Adamom Cubitom (spoluzakladateľom projektu) v roku 2016. Vedeli sme, že umenie fotografií nám umožňuje posielať deti do iných svetov a mysleli sme si, že by to mohol byť skvelý projekt pre nemocnice, v ktorých mnohé deti trávia aj svoje Vianoce,“ hovorí spoluzakladateľka projektu Heart Project a autorka fotografií Karen Alsop.

„Deti sa zbožňujú pozerať na hotové fotografie, pre mnohé je to neuveriteľné prekvapenie!“

Väčšina rodičov Karen povedala, že pre ich dieťa to je prvá profesionálna fotografia v živote.

„Pre niektorých to je posledná rodinná fotka pred smrťou dieťaťa. Pre náš tím to je veľmi emocionálna udalosť, pretože vďaka nej sa môžeme priblížiť k týmto rodinám.“

„Robíme neoceniteľnú prácu a nemenili by sme ju za nič na svete.“

V tomto roku navštívili dobrovoľníci projektu 10 nemocníc a hospicov v Melbourne, Sydney, Adelaide, Perth, Christchurch, Auckland, Kanade a Anglicku.

Zvyčajne chodia zo Santom z Melbourne, bez ktorého si nedokážu predstaviť žiadne Vianoce.

Deti Santu milujú, no ak sa mu nepodarí prísť, Santovia z celého sveta prichádzajú na pomoc, aby mohli navštíviť choré deti. V priebehu tohto roku sa im takto podarilo navštíviť viac ako 200 detí.

„Našou misiou je vytvárať úsmevy na tvárach celej rodiny, ktorá si počas vianočných sviatkov prechádza ťažkým obdobím a týmto spôsobom im pomáhať aspoň na jeden deň uniknúť z nelichotivej reality.“

Iniciatíva dobrovoľníkov si na internete okamžite našla svoje populárne miesto. Dobročinný projekt okrem prinášania radosti chorým deťom ukazuje aj to, aké dôležité je zdieľať našu lásku s ostatnými ľuďmi.

Ponúkame vám ešte niekoľko úžasných fotografií  vytvorených v tomto roku:

Ako sa vám páči takýto nápad? Prijali by ste ho aj v našej krajine?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ježiško navštívil deti, pre ktoré budú možno tieto Vianoce posledné v ich živote”