Ježiško navštívil deti, pre ktoré budú možno tieto Vianoce posledné v ich živote

Vianoce sú nádherným obdobím roka, kedy sa mnohí z nás snažia pomáhať iným. Nezáleží na tom, či je to maličkosť alebo niečo veľké, no zdieľanie našej lásky s ostatnými je vždy dobrým nápadom. Pre tých, ktorí sú ochotní darovať viac svojho času a úsilia na dobročinnú vec, vznikli dobrovoľnícke organizácie pomáhajúce ľuďom, ktorí našu lásku potrebujú o to viac.

Od roku 2016, dobrovoľníci z Heart Project navštevujú nemocnice, v ktorých fotografujú choré deti so Santa Clausom.

Všetko to začalo v nemocnici v Melbourne, kde dobrovoľníci fotografovali deti a pomocou Photoshopu ich premiestňovali do čarovnej krajiny. Projekt sa rýchlo rozšíril a tento rok sa dostal do Austrálie, Nového Zélandu, Kanady a Veľkej Británie.

„Nápad sa zrodil počas môjho rozhovoru s Adamom Cubitom (spoluzakladateľom projektu) v roku 2016. Vedeli sme, že umenie fotografií nám umožňuje posielať deti do iných svetov a mysleli sme si, že by to mohol byť skvelý projekt pre nemocnice, v ktorých mnohé deti trávia aj svoje Vianoce,“ hovorí spoluzakladateľka projektu Heart Project a autorka fotografií Karen Alsop.

„Deti sa zbožňujú pozerať na hotové fotografie, pre mnohé je to neuveriteľné prekvapenie!“

Väčšina rodičov Karen povedala, že pre ich dieťa to je prvá profesionálna fotografia v živote.

„Pre niektorých to je posledná rodinná fotka pred smrťou dieťaťa. Pre náš tím to je veľmi emocionálna udalosť, pretože vďaka nej sa môžeme priblížiť k týmto rodinám.“

„Robíme neoceniteľnú prácu a nemenili by sme ju za nič na svete.“

V tomto roku navštívili dobrovoľníci projektu 10 nemocníc a hospicov v Melbourne, Sydney, Adelaide, Perth, Christchurch, Auckland, Kanade a Anglicku.

Zvyčajne chodia zo Santom z Melbourne, bez ktorého si nedokážu predstaviť žiadne Vianoce.

Deti Santu milujú, no ak sa mu nepodarí prísť, Santovia z celého sveta prichádzajú na pomoc, aby mohli navštíviť choré deti. V priebehu tohto roku sa im takto podarilo navštíviť viac ako 200 detí.

„Našou misiou je vytvárať úsmevy na tvárach celej rodiny, ktorá si počas vianočných sviatkov prechádza ťažkým obdobím a týmto spôsobom im pomáhať aspoň na jeden deň uniknúť z nelichotivej reality.“

Iniciatíva dobrovoľníkov si na internete okamžite našla svoje populárne miesto. Dobročinný projekt okrem prinášania radosti chorým deťom ukazuje aj to, aké dôležité je zdieľať našu lásku s ostatnými ľuďmi.

Ponúkame vám ešte niekoľko úžasných fotografií  vytvorených v tomto roku:

Ako sa vám páči takýto nápad? Prijali by ste ho aj v našej krajine?