Onedlho sa pri slovenských hraniciach s Poľskom otvorí vodný Disneyland a pôjde o jeden z najväčších aquaparkov

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí počas letných prázdnin cestujú stovky kilometrov za vodnými športami, alebo tobogánmi, nezúfajte, už to viac robiť nemusíte. V blízkosti Slovenska sa budúci rok postaví aquapark, ktorý bude patriť medzi najväčšie aquaparky v strednej Európe.

V Poľsku vyrastá najväčší zábavný vodný park v našej blízkosti.

Aj ked‘ je na Slovensku hned‘ niekoľko kúpalísk a aquaparkov, ani jeden z nich sa svojou kvalitou nevyrovná vodnému svetu, ktorý sa postaví v Poľsku, blízko hraníc so Slovenskom. Ten sa ma postaviť v parku Suntago Wodny Świat v Podręczoch pod Mszczonowom a dokončený by mal byť už budúci rok.

Inestor tohoto veľkého komplexu povedal: „Za osem mesiacov roku 2017 sme pripravili 70 percent základov a práce na výstavbe podlažia budú dokončené už v apríli tohto roka.“

Aby ste si mohli predstaviť približnú plochu tohoto aquaparku, doteraz na jeho výstavbu použili viac ako 7-tisíc metrov kubických betónu, čo zhruba predstavuje tri olympijské bazény. Na hrubú konštrukcie sa do dnešného dňa použila váha ocele, ktorá sa dá porovnať s váhou 650 osobných automobilov.

https://www.facebook.com/parkofpoland/videos/956659207851258/

No ak ste predpokladali, že sa tam vytvorí len vodný svet, mýlite sa. Okrem neho ta budú aj iné časti, ktoré budú mať spolu viac ako 400 hektárov. Návštevníkov tam bude čakať 30 tobogánov s dĺžkou 3,2 kilometra, minerálne bazény, termálne kúpele, kúpeľný komplex a desiatky sáun. Vodný svet by mal byť rozdelený do rôzných častí ako napríklad Relax, kde budú bazény, alebo zóna Saunaria či Jamango s vodnou džungľou a šmýkačkami.

Celú aquapark bude schopný zvládnuť až 15 000 návštevníkov denne. Park sa bude konkrétne nachádzať blízko mesta Mszczonów, v blízkosti dieľnice A2 a rýchlostnoej cestoy S8. Od Varšavy bude vzdialený 40 kilometrov a od Lodžu 70 kilometrov.

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Onedlho sa pri slovenských hraniciach s Poľskom otvorí vodný Disneyland a pôjde o jeden z najväčších aquaparkov”