Pre tento úžasný nápad budete potrebovať prázdnu fľašu a soľ. Dokonalý nápad vám rozžiari celé Vianoce

Neraz sa stáva, že Vianoce sú každým dňom bližšie a bližšie, no naša vianočná nálada sa akoby niekam stratila. Smútok počas vianočných sviatkov je neprijateľný, pretože je to obdobie dobra a zázrakov, na ktoré sme verili už od nášho detstva. A aj v prípade, že sa pod našimi nohami nenachádza žiadna snehová prikrývka a povinnosti Ježiška sú už niekoľko rokov vašou zodpovednosťou, nie je dôvod na zúfalstvo, pretože nasledujúci rok bude presne taký, aký si ho vysnívate.

декор бутылок солью

Ak si chcete vytvoriť útulnú sviatočnú atmosféru aj u vás doma a podnietiť tak v sebe tú správnu vianočnú náladu, odporúčame vám začať s dekoráciami. Žiarivé svetielka, girlandy, jedľové vetvičky, farebné hračky a tematické dekorácie nenechajú nikoho ľahostajným. Povieme vám, ako si zdobiť svoj dom s pomocou bežných materiálov.

Vianočné ozdoby z fliaš

декор бутылок солью

Potrebujete

  • Prázdne fľaše od vína alebo šampanského
  • Alkohol alebo prípravok na odstránenie laku s acetónom
  • Podkladový náter alebo farbiaci sprej
  • Morská soľ
  • PVA lepidlo

Postup

  1. Najskôr si z fľaše odstráňte etiketu, k tomu vám pomôže alkohol alebo prípravok na odstránenie laku.

декор бутылок солью

  1. Naneste (alebo nastriekajte) na ňu farbu, ak je vrstva príliš priehľadná, počkajte kým vyschne a naneste ešte jednu.

декор бутылок солью

  1. Keď farba vyschne, aplikujte na fľašu vrstvu PVA lepidla a vyváľajte ju v morskej soli. Lepidlo je nutné naniesť len na tie časti, ktoré by mali vyzerať ako zasnežené.

декор бутылок солью

декор бутылок солью

  1. Fľašu potom nechajte mimo dosahu domácich miláčikov a detí, aby mali možnosť dôkladne vyschnúť. Ak si chcete byť istý, že soľ nebude opadávať, naneste na ňu ďalšiu vrstvu lepidla PVA.

декор бутылок солью

декор бутылок солью

Týmto spôsobom môžete ozdobiť akýkoľvek typ sklenenej nádoby. Môžete si tiež vytvoriť milé svietniky pokryté soľnou pokrývkou. Ak sa rozhodnete skombinovať niekoľko farieb, použite viacfarebnú morskú soľ.

декор бутылок солью

Veríme, že tento článok vás inšpiroval a zdobenie fliaš si užijete aj v spoločnosti vašich rodinných príslušníkov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pre tento úžasný nápad budete potrebovať prázdnu fľašu a soľ. Dokonalý nápad vám rozžiari celé Vianoce”