Slovák v kufri prevážal 3 125 dávok marihuany. Podľa polície vyzerali ako vianočné stromčeky

Vianoce nám klopú na dvere a ľudia už pomaly znáňajú zelené stromčeky, no mladý muž ž Čadce to zobral po svojom a pod zvýšeným dopytom po zelených stromčekoch si predstavil niečo iné. Len 24 ročný Jakub bol pred pár dňami prichytený pri prevážaní kufra plného marihuany. 

Podľa znalca, ktorý posudzoval či ide o návykovú látku, by z prevážaných rastlín mohol vytvoriť až 3 125 jednorázových dávok. 

Mladý muž tak Vianoce pravdepodobne strávi za mrežami, pretože bol obvidený z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

TROCHU NETRADIČNÉ VIANOČNÉ STROMČEKYObvineniu z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok,…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Čtvrtek 29. listopadu 2018

Jakub si v cele určite čelo búcha o stenu, pretože ho policajti chytili čisto náhodou pri bežnej prehliadke auta. Na stránke Polície Slovenskej republiky sa pod príspevkom opisujúcim zadržanie tohoto muža rozbúrila diskusia, kde ľudia polemizujú o tom, ako sa dá z odfoteného množstva rastliny urobiť toľko dávok drogy, alebo či dokonca mladý muž nechcel náhodou vyrábať iba mastičky pre svoju babku na boľavé nohy.