Slovenskí policajti dostanú kamery na svoje oblečenie. Ľudia sa k ním už nebudú správať drzo

Niekoľko medializovaných prípadov potvrdzuje, že pri prípadných konfliktoch policajti tvrdia svoju a poškodení, alebo páchatelia zasa iné verziu toho, čo sa stalo a ako sa k tomu postavili policajti. Práve pre takáto prípady sa Slovenská republika rozhodla policajtom pomôcť a zaviesť po vzore iných európskych krajín odevne kamery, ktoré by mali vyriešiť nekultivované správanie ľudí k policajtom a taktiež zabrániť nevhodné až násilné správanie policajtov k iným ľuďom.

Ministerstvo vnútra a Policajný zbor SR vytvorili projekt, v ktorom prijímajú všetky ponuky na tieto kamery až do 9. janura 2019. Samozrejme aby sa nestalo, že túto štátnu zákazku dostane najhoršia ponuka, všetko preveruje aj Úrad pre verejné obstarávanie.

Okrem odevných kamier by mali policajti v najbližšom období obdržať aj iné monitorovacie zariadenia, ktoré by im mali pomôcť pri vykonávaní ich záslužnej práce. Podľa ministerstva je práve toto dobrým nástrojom ako kontrolovať policajtov a ako zmierniť neadekvátnosť komunikácie ľudí z problémových oblastí s policajtmi. Ak budú ľudia vedieť, že policajti na sebe majú kameru, nebudú k nim agresívni a budú sa správať kultivovane.

Kedže sa aj Policajný zbor SR nachádza na sociálnych sieťach, môžeme očakávať, že vďaka kamerám uvidíme viac zo zásahov policajtov v nebezpečných konfliktoch a zásahoch. Je len na nich, čo všetko zverejnia.

SPUSTILI SME OBSTARÁVANIE ODEVNÝCH KAMIER PRE POLICAJTOVPo veľmi dôkladnej príprave vyhlásilo ministerstvo vnútra v…

Zveřejnil(a) Denisa Saková – Ministerka vnútra SR dne Pátek 23. listopadu 2018

ZDROJ: hnonline.sk