Špeciálne rýchle medovníčky máte hneď hotové. Recept mi dala cukrárka a robí ho už 20 rokov, také sú dobré

Vianoce sú už za dverami a všade okolo nás je cítiť predsviatočnú atmosféru. Na to, aby sme si mohli spríjemniť chvíle prežité s našimi blízkymi nepotrebujeme míňať obrovské sumy peňazí. Verte či nie, niekedy vám k šťastiu stačí obyčajná vôňa, ktorá sa vám okamžite spojí s nezabudnuteľnými okamihmi prežitými v kruhu najbližších.

Aké by to boli Vianoce bez obľúbených medových koláčikov?! Dokonca aj v prípade, že ste ich ešte nikdy nepripravovali, buďte si istí, že po tomto recepte si už bez nich nebudete vedieť predstaviť žiadne Vianoce.

Netreba zabúdať ani na použitie obľúbených druhov mletého korenie, či už je to zázvor, škorica, nové korenie, badián alebo kardamóm.

Čo budete potrebovať?

  • 600 g hladkej múky
  • 150 g cukru
  • 350 g smotany
  • 100 g masla
  • 2 pl medu

Postup

  1. Rozpustite si maslo a následne do neho vmiešajte cukor a med.

масло с сахаром

  1. Pridajte smotanu a múku.

медовое тесто

 

  1. Vymieste si cesto a vyvaľkajte ho na hrúbku približne 5 mm. Pomocou formičiek si vyrežte obľúbené tvary v podobe hviezdičiek, srdiečok alebo stromčekov.

вырезать печенье

  1. Vykrojené cesto poukladajte na plech pokrytý papierom na pečenie v dostatočne veľkých medzerách. Nechajte piecť 10-12 minút pri teplote 180 stupňov.

рождественское печенье

рождественская выпечка

Hotové medovníčky môžete dozdobiť ľubovoľnou polevou, čokoládou alebo len tak podávať k teplému čaju. Podeľte sa o tento jednoduchý recept aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Špeciálne rýchle medovníčky máte hneď hotové. Recept mi dala cukrárka a robí ho už 20 rokov, také sú dobré”