štvrtok, 18 júla, 2024

Starý otec napísal list svojim vnúčatám o tom, aké dôležité je ich detstvo. Súhlasíme s každým jedným slovom

Neexistuje nič cennejšie, ako múdre rady starších príbuzných. Starí rodičia majú bohaté životné skúsenosti, o ktoré sa chcú podeliť aj so svojimi vnúčatami.

Na internete sa objavil list starého otca, ktorý ho venoval (nielen) svojim vnúčatám. Je napísaný s láskou a nežnosťou. Má v sebe mnoho humoru ale aj poučných rád…

 

„Tak  veľmi sme sa snažili zlepšiť životy našich detí, že to nakoniec skončilo v náš neprospech. Život svojich vnúčat som si predstavoval úplne inak.

Naozaj by som bol rád, keby ste oblečenie nosili dlhšie, keby ste si vedeli pochutnať na domácej zmrzline a mäse, ktoré ostalo po príprave sendviča. Ja by som to robil.

Dúfam, že ostanete pokornými aj vtedy, keď vás bude niekto zosmiešňovať a nebudete zatracovať  úprimnosť po tom, čo prídete do kontaktu s klamstvom. Dúfam, že sa naučíte ustlať si posteľ, pokosiť trávnik a umyť auto.

Dúfam, že vám na vaše 18. narodeniny nikto nepodaruje nové auto. Bolo by fajn, keby ste aspoň raz v živote zažili narodenie šteniatok.

Spolieham sa na to, že za svoju zásaditosť dostanete po hube. Dúfam, že svoju detskú izbu budete musieť zdieľať s vaším mladším bratom. A ak bude chcieť pozrieť si s vami film, dúfam, že mu to dovolíte.

Dúfam, že budete mať príležitosť chodiť do školy pešo spolu s vašimi kamarátmi a budete to robiť bez obáv. Dúfam, že nebudete jednými z tých detí, ktoré svoje matky poprosia, aby ich vysadili 2 bloky pred školou, len aby ich s ňou nikto nevidel.

Dúfam, že ak budete chcieť prak, váš otec si ho s vami vyrobí, a nepôjde ho kúpiť do obchodu.

Dúfam, že sa budete váľať v blate a budete čítať knihy. Dúfam, že skôr, než začnete ovládať počítač, sa naučíte ščítavať a odčítavať – bez kalkulačky.

Dúfam, že po vylezení na kopec budú vaše nohy ozdobené odreninami. Dúfam, že si popálite prsty, keď budete chcieť chytať horúce zemiaky a váš jazyk primrzne k studenému stĺpu, keď sa ho budete snažiť olízať.

Vyskúšajte pivo, mne to je jedno. No dúfam, že vám nebude chutiť. A ak vám kamaráti ponúknu drogy alebo cigaretu, dúfam, že pochopíte, že takýto človek nie je váš kamarát.

Dúfam, že budete mať možnosť sedieť s vaším starým otcom na povale alebo ísť so strýkom na ryby. Dúfam, že si na pohrebe poplačete a prázdniny si poriadne užijete.

 

Dúfam, že vás mama potrestá keď rozbijete okno vášmu susedovi a pridusí vás svojím objatím, keď jej na Vianoce dáte ručne vyrobenú pohľadnicu.

Želám vám, aby ste sa na ceste životom stretli so skúškami a sklamaniami, aby ste vedeli tvrdo pracovať a spokojne oddychovať. Len takýto život považujem za plnohodnotný.

List je napísaný perom. Zapečatený bozkom. Pošlite ho všetkým vašim blízkym priateľom. A ak zomriem ako prvý, stretneme sa v nebi.“

Súhlasíte s autorom listu? Chceli by ste k tomu niečo pridať? O aké skúsenosti by ste sa podelili s mladou generáciou?

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Prečítaj si aj

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Má šesť detí a nebola vydatá v kostole. Kňaz odpovedal, či je to pre Boha „nedôležité“

V digitálnom veku, kde sa hranice medzi tradičnými a...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie čistoty a hygieny v každom priestore. Aby bolo upratovanie skutočne precízne, je dôležité zvoliť správne...
Verified by MonsterInsights