Viete ako sa vysporiadavajú s násilníkmi v rôznych krajinách sveta? Nechýba obesenie či zastrelenie

Po tom, ako amerického študenta Brocka Turnera odsúdili na 6 mesiacov väzenia za znásilnenie, zostala verejnosť pobúrená.  Mnohí si mysleli, že 6 mesiacov vo väzení za znásilnenie je nespravodlivý trest, v porovnaní stým, akú psychickú traumu prežíva dievčina.

Predtým, ako sa prikloníte na jednu stranu konfliktu, pozrite sa, ako trestajú násilníkov v rôznych krajinách sveta. Veríme, že budete mať zmiešané pocity.

 

  • Čína

 

V Nebeskej krajine je násilník okamžite odsúdený na smrť alebo ku kastrácii. Čím sa odsúdenec previnil, to mu bude odstránené.

 

  • Severná Kórea

 

V KĽDR je násilník odsúdený na smrť zastrelením a jeho obeť sa môže postaviť na čelo popravčiej čaty.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt KLDR

 

  • Afganistan

 

V tejto krajine sa katom násilníka stáva jeho obeť. Páchateľ sexuálneho násilia môže byť odsúdený na smrť.

 

  • Rusko

 

V Rusku násilníka môžu odsúdiť na 3 až 30 rokov väzenia.

 

  • Egypt

 

V tejto krajine sa praktizuje veľmi zvláštne odsúdenie za trestný čin – verejná poprava obesením. Myšlienka na to, že by som bol násilník a mal verejne visieť, asi by som si to rýchlo rozmyslel.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

 

  • Holandsko

 

V tejto krajine odsudzujú vinníkov na kratšiu dobu (4 – 15 rokov), ale tam sa za násilie považuje nielen nedobrovoľný pohlavný styk, ale bozk. Niet sa čomu čudovať, že v tejto krajine muži neradi robia prvý krok vo vzťahu so ženou…

 

  • Irán

 

Táto krajina je známa tým, že tu trestajú ľudí za úplné maličkosti, nehovoriac o znásilnení. Páchateľ takéhoto trestného činu je odsúdený na smrť zastrelením. Ak sa odsúdenému nejakým zázrakom podarí vyhnúť sa smrti, aj tak ho čaká doživotný trest s mučením.

 

  • Saudská Arábia

 

Arabské krajiny sú známe svojimi krutými zákonmi. Tam násilník, ktorý bol uznaný vinným, je hneď po súdnom procese zastrelený.

Výsledok vyhľadávania obrázkov

 

  • Izrael

 

V Izraeli je trest pre násilníka trochu miernejší. Násilníka tam odsúdia na dobu väzenia 4 – 16 rokov.

 

  • Spojené arabské emiráty

 

V SAE násilníka popravia do 7 dní po vynesení rozsudku. Ale dajú sa mu rozlúčiť s rodinou, aspoň niečo dobré!
Teraz je dôvod hovoriť o zmysle spravodlivosti – čo je spravodlivejšie? Pol roka alebo 4? Podeľte sa s nami o svoj názor v našich komentároch a nezabudnite sa o svoje názory podeliť so svojimi priateľmi.

Výsledok vyhľadávania obrázkov