Za jednu hodinu si zadarmo vyrobíte elektrinu na celý deň. Tento bicykel by mal byť v každej domácnosti

Vývoj technológií je nezastaviteľný, každý deň sa dozvedáme o nových užitočných vynálezoch, ktoré zlepšujú a zjednodušujú naše životy. Mnohé z nich sú zamerané na primeranú spotrebu zdrojov a úsporu. Príkladom je aj nasledujúci projekt, o ktorom sa môžete dočítať v nasledujúcom článku. Sme presvedčení, že ide o skvelý vynález, ktorý šetrí nielen elektrickú energiu, ale aj našu peňaženku.

изобретения 21 века

V mnohých krajinách sveta je prístup k elektrickej energii náročný alebo obmedzený. Avšak indický podnikateľ Manoj Bhargava sa to rozhodol zmeniť. Verejnosti predstavil svoj vynález, ktorý ľuďom umožňuje získať bezplatnú elektrickú energiu a to len vďaka točeniu pedálov.

Podstata vynálezu je pomerne jednoduchá: krútenie pedálov generuje elektrickú energiu. Výrobcovia tvrdia, že jedna hodina jazdy na takomto bicykli bude schopná zabezpečiť domu elektrinu na celý deň.

новые изобретения 2018

Výroba samotného bicykla nebola vôbec náročná, to isté sa týka aj jeho údržby. Ak sa niečo pokazí, každý elektrikár alebo mechanik môže problém vyriešiť. Vynálezca tvrdí, že opravy takéhoto bicykla nie sú o nič náročnejšie ako pri normálnom dvojkolesovom prostriedku.

Cena za tento technologický zázrak, podľa podnikateľa, neprekročí sumu sto dolárov. Budúci rok plánuje vypustiť do obehu desaťtisíc takýchto bicyklov.

изобретения будущего

Manoj Bhargava je americký miliardár s indickými koreňmi, ktorý sa snaží urobiť z tohto sveta lepšie miesto pre život. Ind založil hnutie Billions in Change, ktorého hlavným cieľom je vytvoriť lepšiu budúcnosť zavedením nových technológií na riešenie najakútnejších problémov.

Bicykel na výrobu elektriny je jedným z vynálezov tohto programu, ktorý pomôže ľuďom získať energiu zadarmo a radikálne dopomôže k zmene ich životov.

интересные изобретения 21 века

V našej realite by takéto zariadenie bolo skutočne užitočné, vzhľadom na neustále zvyšovanie cien za elektrickú energiu. Koniec koncov, to pomôže ušetriť aj nemalé peniaze.

Táto myšlienka taktiež vyvolala vlnu kritiky. Niektorí sa odvolávajú na to, že niekto dostane elektrickú energiu bez akejkoľvek námahy, zatiaľ čo iní musia pedálovať.

интересные изобретения 2018

Iní oceňujú aj ostatné výhody akými sú napríklad starostlivosť o zdravie a postavu. Len si predstavte, ako sa vaše telo zmení, ak si každý deň na hodinu sadnete na bicykel a začnete pedálovať.

полезные изобретения

Čo si myslíte o využití tohto vynálezu? Privítali by ste ho aj u vás doma? Zdieľajte tento článok aj s vašimi priateľmi a podeľte sa s nami o svoje názory!

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Za jednu hodinu si zadarmo vyrobíte elektrinu na celý deň. Tento bicykel by mal byť v každej domácnosti”