9-ročný chlapec prišiel o oko kvôli hračke, po ktorej túžia všetky deti

9-ročný Taylor nemal príliš veľké šťastie: keď mal tri roky, vystrelil si do oka hračku. Lekárom sa však podarilo tento vzácny orgán zachrániť.

Nedávno mu do toho istého oka kamarát vystrelil ranu z detskej pištole s názvom Nerf. Poškodenie oka bolo tento krát natoľko vážne, že mu ho museli operačne odstrániť.

Chlapcova matka Stacy je z celej situácie nešťastná. Snaží sa preto vyzbierať financie na to, aby mu mohli kúpiť špeciálnu protézu.

Deti v škole si už z neho robia srandu a dali mu prezývku Pepek námorník (hrdina amerických komiksov a kresleného seriálu, ktorý si neustále zakrýval jedno oko).

„Nechcem, aby si ľudia mysleli, že som zlá matka. No aká je pravdepodobnosť, že sa to môže stať dvakrát s tým istým okom?

Bola som dole, keď som začula prenikavý výkrik. Takmer som dostala infarkt, nemohla som ani ísť hore po schodoch.  Poslala som tam svojho partnera, aby zistil, čo sa stalo.

Taylorove oko bolo zakrvácané a očný tlak sa stupňoval. Lekári nám povedali, že by to mohlo viesť k úplnej strate videnia, preto je nutné, aby sa poškodené oko odstránilo.

Keď sa to stalo prvýkrát, bola som s našimi tromi deťmi a všetko sa odohralo tak rýchlo. Nevedela som, čo mám robiť a tak som zavolala taxi. Lekári nám povedali, že Taylor má na oku škrabanec.

Nech sme kdekoľvek išli, ľudia sa na neho dívali a šepkali si za chrbtom. V škole bol automaticky šikanovaný. Dostal prezývku Pepek námorník. Veľmi mu to ubližuje a nezaslúži si takéto zaobchádzanie.

Skutočne nechcem, aby si o mne ľudia mysleli, že som zlá matka. Neustále sa bojím o neho ako aj o to, čo sa stane v budúcnosti. Cítim sa ako na horskej dráhe plnej emócií. Dúfam, že ľudia pochopia, ako veľmi potrebuje operáciu, pri ktorej mu dajú protetické oko.“

Britskí oftalmológovia už boli svedkami niekoľkých podobných prípadov. Obrátili sa na nich traja ľudia so sťažnosťami na mihanie pred očami, bolesť v očiach a dočasnú stratu videnia.

Vo všetkých prípadoch bolo oko zasiahnuté spomínanou detskou zbraňou Nerf. Všetkým pacientom bola predpísaná vhodná liečba a ich zrak sa vrátil naspäť do normálu.

Zbrane Nerf sú medzi detmi aj dospelými mimoriadne populárne. Rýchlosť vyhadzovania šípok môže dosiahnuť až 80 km/h, čo predstavuje 144 šípok za 30 sekúnd.

Lekári varujú: samotná hračka nie je nebezpečná, hlavné je dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Ak strieľate zo zbrane z blízkej vzdialenosti (čo sa stáva vo väčšine prípadov), potom môže prísť k vážnemu zraneniu.

Nezabudnite zdieľať tieto dôležité informácie aj s ostatnými! Ochránite tým nielen vaše deti, ale aj seba!

zdroj: Lad biblia