Ak budete pred počatím konzumovať banány, zvyšuje sa šanca na narodenie chlapca, tvrdia vedci

Občas sa zdá, že ľudia sú banánmi doslova posadnutí. Len nehovorte, že ste si nevšimli, ako každý recept na internete obsahuje toto sladké ovocie.

Koniec koncov, pravdou je, že sú kľúčovou ingredienciou niektorých našich obľúbených pochúťok: pudingy, ovsená kaša, zdravá zmrzlina, cesto na palacinky a podobne.

Avšak vďaka veľmi zvláštnej legende sa určitá skupina ľudí nikdy nedotkne tohto produktu.

V priebehu mnohých rokov sa hovorilo o tom, že konzumácia banánov pred počatím zvyšuje šancu na narodenie chlapca uvádza uznávaná stránka delish.com

Niektoré ženy, ktoré chcú otehotnieť a robia všetko preto, aby sa im narodilo dievčatko, odmietajú konzumovať toto ovocie.

Väčšina ľudí si informáciu spája s bláznivými ženami rozprávajúcimi príbehy, ktoré boli vytvorené mnohými generáciami pred nimi. Výskum však ukázal, že to v skutočnosti nie je až taký nezmysel.

Výskumníci viedli rozhovory so 740 ženami, ktoré boli prvýkrát tehotné, s zistili, že tie, ktoré dodržiavali diétu s vysokým obsahom draslíka (jeden zo základných vitamínov v banánoch), častejšie porodili chlapcov, než dievčatá.

To isté platí pre ženy, ktoré konzumovali veľa kalórií a sodíka.

Vedci však dokázali vyvrátiť jeden mýtus: pitie veľkého množstva mlieka NEzvyšuje šance na narodenie dievčaťa (aj keď to bolo považované za opak). Vysoká hladina vápnika bola spojená s narodením chlapca.

Výber je na vás, môžete počúvať rôzne nezmysly od iných žien a zmeniť svoje stravovanie, alebo budete jednoducho postupovať podľa odporúčaní lekárov a dúfať v narodenie zdravého dieťatka. Nech už je to chlapec alebo dievča.

Počuli ste už o takýchto radách? Máte s nimi osobnú skúsenosť?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak budete pred počatím konzumovať banány, zvyšuje sa šanca na narodenie chlapca, tvrdia vedci”