Áno, slanina je skutočne užitočná pre náš organizmus – obsahuje vitamíny B, selén a fosfor

Slanina je neuveriteľne výživný produkt. Verte, že si ju zamilujete ešte viac, keď zistíte, že je to skutočné liek pre naše zdravie.

V 100 g tuku sa nachádza minimálne  37 gramov vysokokvalitnej živočíšnej bielkoviny, ale aj vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12.

Okrem toho, slanina obsahuje aj 89% odporúčanej dennej dávky selénu, ako aj 53% odporúčanej dennej dávky fosforu. Obsahuje tiež dostatok železa, horčíka, zinku a draslíka.

Skvelé správy, však? No, bohužiaľ, nie všetko je tak ružové ako sa môže na prvý pohľad zdať. Aj napriek jej  mnohým pozitívnym vlastnostiam, je nadmerná konzumácia slaniny spojená so zdravotnými problémami, akými sú napríklad rakovina alebo srdcové choroby.

Živiny nachádzajúce sa v slanine môžete nájsť aj v iných výrobkoch z bravčového mäsa – takže ak sa musíte zdržať konzumácie tučných jedál, vyhľadajte ďalšie možnosti, ako je napríklad bravčové mäso.

Mimochodom, ak ste milovníci slaniny, pozrite sa na muža menom Steven Gris.

On je ten, kto píše on-line recenzie na slaninové pokrmy. Muž publikuje fotografie, ako aj stručné hodnotenie slaniny, chleba a celého pokrmu.

Publikácia pre milovníkov bravčového mäsa Love Pork ho začiatkom tohto roka dokonca odmenila za vynikajúce služby a poslala mu list, v ktorom sa písalo:

„Všimli sme si, že pravidelne cestujete, aby ste našli dokonalý slaninový sendvič a poukázali na chyby, aby inštitúcie, ktoré takéto pokrmy predávajú, vedeli, čo majú robiť a ako zlepšiť svoje služby.“

Máte radi slaninu?