Antalyu zasiahlo silné tornádo: zničilo všetko, čo mu prišlo do cesty

Vo štvrtok 24. januára turecké letovisko Antalya postihla búrka, ktorá bola sprevádzaná tornádom, silnými dažďami a silným vetrom. Pri prírodnej katastrofe zomreli najmenej 2 ľudia, medzi nimi aj 13-ročné dievča. Jedna osoba je nezvestná a ďalších 11 bolo zranených.

Len čo sa obyvatelia stihli spamätať, objavilo sa ďalšie tornádo – už piate za posledné tri dni. Rýchlosť vetra prekročila rýchlosť 100 km / h.

Zúrivé tornádo dokonca prevrátilo autobus, ktorý prepravoval cestujúcich na letisko. V dôsledku tejto nehody bolo zranených približne 12 osôb. Prírodný živel sa ďalej presunul na letisko, kde dve lietadlá a policajné vrtuľníky utrpeli významné škody.

V súčasnosti miestne orgány zriaďujú letisko, aby sa tak vyhli ďalším oneskoreniam.

Murat Kurum, minister životného prostredia a urbanizácie, uviedol, že smršť poškodila 229 budov, 140 transformátorových staníc a stromy, ktoré následne blokovali cesty.

V celej oblasti sa začali obnovovacie práce. Škody sa odhadujú už na 18,8 milióna dolárov.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=78&v=rfiaNr160bI

Tornádo je v tejto časti Stredomoria pomerne zriedkavé. Naposledy bolo pozorované od južného pobrežia Turecka pred niekoľkými rokmi. Orgány varujú, že v blízkej budúcnosti je lepšie zvážiť prípadne cestovanie do tejto dovolenkovej destinácie.

Vyzerá to ako z natáčania katastrofického filmu!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Antalyu zasiahlo silné tornádo: zničilo všetko, čo mu prišlo do cesty”