Antalyu zasiahlo silné tornádo: zničilo všetko, čo mu prišlo do cesty

Vo štvrtok 24. januára turecké letovisko Antalya postihla búrka, ktorá bola sprevádzaná tornádom, silnými dažďami a silným vetrom. Pri prírodnej katastrofe zomreli najmenej 2 ľudia, medzi nimi aj 13-ročné dievča. Jedna osoba je nezvestná a ďalších 11 bolo zranených.

Len čo sa obyvatelia stihli spamätať, objavilo sa ďalšie tornádo – už piate za posledné tri dni. Rýchlosť vetra prekročila rýchlosť 100 km / h.

Zúrivé tornádo dokonca prevrátilo autobus, ktorý prepravoval cestujúcich na letisko. V dôsledku tejto nehody bolo zranených približne 12 osôb. Prírodný živel sa ďalej presunul na letisko, kde dve lietadlá a policajné vrtuľníky utrpeli významné škody.

V súčasnosti miestne orgány zriaďujú letisko, aby sa tak vyhli ďalším oneskoreniam.

Murat Kurum, minister životného prostredia a urbanizácie, uviedol, že smršť poškodila 229 budov, 140 transformátorových staníc a stromy, ktoré následne blokovali cesty.

V celej oblasti sa začali obnovovacie práce. Škody sa odhadujú už na 18,8 milióna dolárov.

Tornádo je v tejto časti Stredomoria pomerne zriedkavé. Naposledy bolo pozorované od južného pobrežia Turecka pred niekoľkými rokmi. Orgány varujú, že v blízkej budúcnosti je lepšie zvážiť prípadne cestovanie do tejto dovolenkovej destinácie.

Vyzerá to ako z natáčania katastrofického filmu!