Dvaja policajti pomohli rodičom a ich bábätku dostať sa včas do nemocnice

Polícia Slovenskej republiky na svoje Facebookovskej stránke zverejnila na Štedrý deň video, na ktorom je zachytený šľachetný čin dvoch policajtov zo Slovenska, ktorý počas tohoto sviatočného dňa pomohli rodičom malého bäbtka, ktoré dostalo alergickú reakciu na očkovanie.

Rodičia sa ešte v ten deň ráno, po očkovaní, vybrali späť domov do dediny pri Zlatých Moravciach, no okamžite ako prišli domov, bábätko bolo nepokojné a napokon si rodičia všimli aj alergickú reakciu. Rodičia nechceli čakať na pohotovostnú službu a tak sa s ich dieťatkom vybrali spať do nemocnice sami. Pri ich spiatočnej ceste im pomohli ochotní policajti, kvôli ktorým prišli do nemocnice všas a nič vážne sa nestalo.

Vianočný príbeh

KRÁSNY PRÍBEH NA VIANOCE: POMOC DIEŤATKU V OHROZENÍPred časom nám napísal otec malého dievčatka, ktorému pri prevoze dcérky do nemocnice pomohli nitrianski dopravní policajti. Veľmi sa dožadoval stretnutia s nimi, čo sme mu radi splnili. Dieťa po očkovaní reagovalo alergicky, tak otec bez zaváhania posadil rodinu do auta a z obce pri Zlatých Moravciach vyrazil do nemocnice v Nitre. Pred Nitrou náhodou narazil na policajnú hliadku a tá okamžite pomohla zúfalemu otcovi prejsť zapchatou Nitrou do nemocnice a vyhľadať správneho lekára. Dieťa nakoniec dostalo patričnú pomoc a neskôr sa celá rodina nad týmto príbehom usmieva. Stretnutie prebehlo vo veľmi priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Pomoc pri prevoze bábätka do nemocnice poskytli policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Nitre : ppráp. Jaroslav Starinský a ppráp. Martin Lahučký.Krásne Vianoce všetkým!

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Pondělí 3. prosince 2018

V Nitre, cez ktorú rodičia rýchlo autom preleteli, si ich všimli policajti, pretože šli nezvyčajne rýchlo. Polícia ich zastavila, no rodičia im ihned‘ všetko vysvetlili a policajti im teda neváhali pomôcť. Zapli majáky aby im ostatní vodiči dali prednosť a práve kvôli tomu sa bábätku nič nestalo. Dúfame, že na Slovensku je viac takýchto policajtov ako sú Jaroslav Starinský a Martin Lahučký.

Policajti sa následne vrátili späť do práce a tak im rodičia nestihli poriadne pod’akovať. Otec malého bábätka sa rozhodol skontaktovať s policajným zborom, aby im sprostredkoval stretnutie s touto policajnou dvojicou. Rodičia sa s nimi naozaj stretli a sú im dodnes veľmi vd’ační.