Firma poslala zamestnancom 30 tisíc eur kvôli chybe. Tí si mysleli, že sú to vianočné odmeny a nikomu nič nehovorili

 

Čo by ste robili ak by vám od zamestnávateľa okrem každomesačnej výplaty prišlo aj 30 000 eur? Šli by ste sa opýtať, za čo to je? Ak ste odpovedali áno, ste výnimka, pretože zamestnanci jednej belgickej oceliarne za svojím vedením nešli a zatajili, že im prišlo na účet 30 tisíc eur.

Oceliareň zamestnáva okolo 230 ľudí a podľa informácií, ktoré zverejnila BBC, mali 3 desiatky tisíc eur prísť väčšine z nich, no ani jeden sa k nim sám nepriznal. Tvrdia, že si mysleli, že ide o vianočné odmeny.

Oceliarne mali v pláne svojim zamestnancom darovať vianočné odmeny, no v podstatne nižšej sume. Ich výška mala byť pre každého jedného zamestnanca 100 eur a nie spomínanách 30 000.

Samozrejme, kým na to spoločnosť prišla trvalo to veľmi krátko, no rátali s tým, že niektorí zamestnanci túto sumu mohli minúť napríklad na vianočné darčeky a tak im dala čas do konca týždňa na vrátenie peňazí, alebo dohodnutie si splátkového kalendára. Každému zamestnancovi v priebehu týždňa prišiel list, v ktorom sa spoločnosť ospravedlňuje za spôsobenú chybu a prosia ich aby peniaze poslali späť, inak im hrozí žaloba.

Belgická verejnosť si myslí podobne ako pracovníci oceliarne, že im peniaze patria, no právnici samozrejme tvrdia, že nie, čo hovorí aj zákon. Právnici taktiež odporúčajú, aby sa ľudia pri podobných podozrivých transakciách poradili s právnikom, alebo so subjektom, od ktorého platba prišla.

zdroj:refresher.sk