Manželia opúšťajú svoje ženy šesťkrát častejšie, ak ich polovičky postihne choroba

Keď vstupujete do manželstva, očakávate, že osoba, ktorú si beriete, bude s vami v dobrom aj v zlom, až do konca vášho života. Bohužiaľ, nie vždy sa to stane.

Štúdia z roku 2015 ukázala, že počet rozvodov v situácii, kedy žena ochorie, je výrazne vyššia ako v prípade chorého manžela.

Ďalšia štúdia ukázala, že žena má šesťkrát vyššiu pravdepodobnosť na rozvod po tom, čo je u nej  diagnostikovaná rakovina alebo roztrúsená skleróza.

Je to preto, lebo ženy vo vzťahu poskytujú omnoho viac opory než samotní muži.

Ženy sa snažia na vzťahoch pracovať o niečo viac ako ich polovičky, no v prípade, že ochorejú, nie sú už schopné v tom ďalej pokračovať. Keď sa všetko zmení, pre mužov je jednoduchšie sa vziať a odísť.

Jednou z najdôležitejších veci, ktorú by si mali všetci zapamätať, je, že chorý partner potrebujete vás a vy potrebujete jeho.

V takýchto okamihoch je potrebné prejaviť voči tomu druhému neochvejnú oporu. Ak tohto človeka milujete, nenechajte ho, aby si tým všetkým musel prechádzať sám.

Čo si o tom myslíte? Je správne utiecť, keď je váš partner na tom zle?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Manželia opúšťajú svoje ženy šesťkrát častejšie, ak ich polovičky postihne choroba”