Moderátorku TA3 vyhodili preto, že povedala negatívnu recenziu na slovenskú kozmetiku. Čo na to ona?

Po takmer ôsmich rokoch spolupráce dostala moderátorka TA3 Zuzana Závodská výpoveď v dôsledku nedávnych medializovaných udalostí.

Ahojte. Dnešným dňom so mnou v TV TA3 v nadväznosti na nedávne medializované udalosti, po takmer ôsmich rokoch, ukončili spoluprácu. Poďakovala som sa a zaželala vedeniu veľa zdravia a múdrych rozhodnutí.

Jedným z nich mi odo dneška zmenili život a som im za to vďačná. Rada by som pracovala niekde, kde si ma budú vážiť nielen pre moje schopnosti a skúsenosti, ale aj pre to, akým som človekom. Rada by som sa tiež jedného dňa zobudila do krajiny, kde sme si pred právom a spravodlivosťou, ako hovorí aj Atticus Finch v krásnej knižke Harper Leeovej Nezabíjajte vtáčika, všetci rovní, pretože pravda, pravda je len jedna. Vždy. A spolu s láskou zvíťazia nad lžou a nenávisťou. A nie, že nie ❤️ ZZ.
PS: pokračovanie v komentári

Bývalá moderátorka TA3 je aktívna aj mimo svojej práce. Píše totiž blog aestheholic.com a nahráva dokonca aj videá na svoj Youtubový kanál Aestheholic. Práve na ten publikovala video, v ktorom recenzuje kozmetiku Ala Palla slovenskej prominentnej lekárky Aleny Pallovej. Po tejto kozmetickej značke siahajú najmä celebrity a prezentujú ju na svojich sociálnych sieťach.

V úvode videa moderátorka prizvukuje, že ide o subjektívny názor vyjadrený na základe vzorky. V prvom rade pochválila obklopenie sa odborníkmi, no zároveň dodala, že ide o akési chvastanie sa cudzím perím. Pozitívum videla aj v dizajne a celkovom marketingu značky. V ďalších minútach videa však kritikou nešetrí. Presvedčte sa o tom aj vy.

Uznávaná lekárka zareagovala na recenziu rozsiahlymi postami na Instagrame a považuje kritiku moderátorky za neobjektívnu, neodbornú a založenú na klamlivých a zosmiešňujúcich vyjadreniach. Spoločnosť alapalla,s.r.o. sa obrátila na právnika a snažia sa dosiahnuť stiahnutie videa z Youtube kanála.

Konflikt bol okamžite horúcou témou viacerých médií. Moderátorka sa na svojom Instagrame vyjadrila, že :

Verím, že môj zamestnávateľ sa za mňa v celej tejto nezmyselne nafúknutej a zbytočnej veci postaví, pretože vo svojom voľnom čase nerobím nič, čo by poškodzovalo jeho dobré meno.” 

To sa však nestalo a televízia so Zuzanou Závodskou ukončila spoluprácu. Alena Pallová a jej právny zástupca odmietajú akúkoľvek iniciatívu v rozhodnutí TA3 rozviazať pracovný pomer s moderátorkou. K celej situácií sa vyjadrila aj samotná televízia: 

„Práca v spravodajstve vyžaduje zachovať na verejnosti neutrálny postoj k subjektom, ktoré sa môžu stať predmetom informovania. A to môže byť politická strana, občianske združenie, súkromné firmy a podobne. Moderátor nemôže vedieť, o kom bude v správach informovať. Práve preto moderátor spravodajstva nemôže robiť v akomkoľvek inom médiu, či na verejnosti reklamu, chváliť, ani kritizovať. Moderátori spravodajstva preto nemoderujú komerčné akcie, nesmú vystupovať v žiadnej komerčnej komunikácii a potrebujú súhlas na každý mediálny výstup mimo domovskej televízie, čo sa v tomto prípade nestalo. TA3 potvrdzuje ukončenie spolupráce s moderátorkou Zuzanou Závodskou z dôvodu nielen tohto, ale viacerých profesionálnych zlyhaní, ktoré považuje súkromná televízia za internú záležitosť.”

Moderátorka publikuje videá už od roku 2015 a doteraz nemala TA3 voči jej voľnočasovým aktivitám žiadne námietky, aj napriek nezaujatiu neutrálneho postoja a spájaniu s komerčnými značkami. Otázkou preto zostáva, prečo je tomu tak až po tomto kontroverznom videu?

Zdroj: alenapallova , zuzanazavodska, refresher.sk , topky.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Moderátorku TA3 vyhodili preto, že povedala negatívnu recenziu na slovenskú kozmetiku. Čo na to ona?”