Moderátorku TA3 vyhodili preto, že povedala negatívnu recenziu na slovenskú kozmetiku. Čo na to ona?

Po takmer ôsmich rokoch spolupráce dostala moderátorka TA3 Zuzana Závodská výpoveď v dôsledku nedávnych medializovaných udalostí.

Ahojte. Dnešným dňom so mnou v TV TA3 v nadväznosti na nedávne medializované udalosti, po takmer ôsmich rokoch, ukončili spoluprácu. Poďakovala som sa a zaželala vedeniu veľa zdravia a múdrych rozhodnutí.

Jedným z nich mi odo dneška zmenili život a som im za to vďačná. Rada by som pracovala niekde, kde si ma budú vážiť nielen pre moje schopnosti a skúsenosti, ale aj pre to, akým som človekom. Rada by som sa tiež jedného dňa zobudila do krajiny, kde sme si pred právom a spravodlivosťou, ako hovorí aj Atticus Finch v krásnej knižke Harper Leeovej Nezabíjajte vtáčika, všetci rovní, pretože pravda, pravda je len jedna. Vždy. A spolu s láskou zvíťazia nad lžou a nenávisťou. A nie, že nie ❤️ ZZ.
PS: pokračovanie v komentári

Bývalá moderátorka TA3 je aktívna aj mimo svojej práce. Píše totiž blog aestheholic.com a nahráva dokonca aj videá na svoj Youtubový kanál Aestheholic. Práve na ten publikovala video, v ktorom recenzuje kozmetiku Ala Palla slovenskej prominentnej lekárky Aleny Pallovej. Po tejto kozmetickej značke siahajú najmä celebrity a prezentujú ju na svojich sociálnych sieťach.

V úvode videa moderátorka prizvukuje, že ide o subjektívny názor vyjadrený na základe vzorky. V prvom rade pochválila obklopenie sa odborníkmi, no zároveň dodala, že ide o akési chvastanie sa cudzím perím. Pozitívum videla aj v dizajne a celkovom marketingu značky. V ďalších minútach videa však kritikou nešetrí. Presvedčte sa o tom aj vy.

Uznávaná lekárka zareagovala na recenziu rozsiahlymi postami na Instagrame a považuje kritiku moderátorky za neobjektívnu, neodbornú a založenú na klamlivých a zosmiešňujúcich vyjadreniach. Spoločnosť alapalla,s.r.o. sa obrátila na právnika a snažia sa dosiahnuť stiahnutie videa z Youtube kanála.

View this post on Instagram

Vyjadrenie 1: V prvom rade by som chcela podotknúť, že celá záležitosť týkajúca sa neobjektívnej kritiky pani Závodskej nie je len o mne, ako osobe. Je to o spoločnosti alapalla, s.r.o. a tíme ľudí, ktorých úsilie stojí za celým projektom slovenskej prírodnej kozmetiky àla Palla a taktiež o našich spokojných zákazníkoch. Všetci títo si zaslúžia, aby neboli vystavení nepravdivým a znevažujúcim vyjadreniam spomínanej pani. Preto sme sa rozhodli reagovať. Spoločnosť àla Palla rešpektuje objektívnu kritiku a sme pripravení sa z nej poučiť. Objektívna kritika však musí byť odborná, ak tomu tak nie je, môže ísť o závádzanie naších zákazníkov. Je však objektívnou kritikou niečo, čo je vytvorené z preukázateľne klamlivých tvrdení, zosmiešňujúcich vyjadrení a pôsobí skôr ako cielená antikampaň našich produktov? Pani Závodská vyjadruje svoj názor na základe používania 2 ml. vzoriek. Vzorky nie sú určené na komplexné testovanie produktov a hodnotenie ich účinkov. Ich účelom je základné oboznámenie sa s produktom a jeho senzorické hodnotenie (vzhľad, vôňa, konzistencia, okamžité alergické reakcie…). Účinok na pokožku jednotlivých prípravkov a ich reálny výsledok je možné objektívne zhodnotiť až po niekoľkých dňoch, či týždňoch intenzívneho používania. Z jej vyjadrení je ďalej zrejmé, že produkty àla Palla aplikovala bez toho, aby si dôsledne prečítala odporúčaný spôsob ich použitia (na vzorkách je pochopiteľne z kapacitných dôvodov len jeho skrátená verzia a plná verzia je na webovej stránke našej spoločnosti, www.alapalla.sk a v brožúrach). Napríklad peeling odporúčame nanášať na jemne vlhkú pokožku a po jeho miernom mechanickom brúsení prevrstviť pleťovým rozjasňujúcim krémom àla Palla, ktorý postupne rozpustí kryštáliky himalájskej soli v peelingu a tie sa vstrebú do pokožky a takto nechať pôsobiť aj celú noc. Tento postup používa množstvo našich spokojných klientov, ktorí produkt hodnotia vysoko pozitívne. @alapalla #alapalla #slovenskaprirodnakozmetika #netestovanenazvieratach #bezparabenov #bezsyntetickychfarbiv #bezropnychderivatov #bezzivocisnychkomponentov

A post shared by Dr. Pallova Alena💉 (@alenapallova) on

Konflikt bol okamžite horúcou témou viacerých médií. Moderátorka sa na svojom Instagrame vyjadrila, že :

Verím, že môj zamestnávateľ sa za mňa v celej tejto nezmyselne nafúknutej a zbytočnej veci postaví, pretože vo svojom voľnom čase nerobím nič, čo by poškodzovalo jeho dobré meno.“ 

To sa však nestalo a televízia so Zuzanou Závodskou ukončila spoluprácu. Alena Pallová a jej právny zástupca odmietajú akúkoľvek iniciatívu v rozhodnutí TA3 rozviazať pracovný pomer s moderátorkou. K celej situácií sa vyjadrila aj samotná televízia: 

„Práca v spravodajstve vyžaduje zachovať na verejnosti neutrálny postoj k subjektom, ktoré sa môžu stať predmetom informovania. A to môže byť politická strana, občianske združenie, súkromné firmy a podobne. Moderátor nemôže vedieť, o kom bude v správach informovať. Práve preto moderátor spravodajstva nemôže robiť v akomkoľvek inom médiu, či na verejnosti reklamu, chváliť, ani kritizovať. Moderátori spravodajstva preto nemoderujú komerčné akcie, nesmú vystupovať v žiadnej komerčnej komunikácii a potrebujú súhlas na každý mediálny výstup mimo domovskej televízie, čo sa v tomto prípade nestalo. TA3 potvrdzuje ukončenie spolupráce s moderátorkou Zuzanou Závodskou z dôvodu nielen tohto, ale viacerých profesionálnych zlyhaní, ktoré považuje súkromná televízia za internú záležitosť.“

Moderátorka publikuje videá už od roku 2015 a doteraz nemala TA3 voči jej voľnočasovým aktivitám žiadne námietky, aj napriek nezaujatiu neutrálneho postoja a spájaniu s komerčnými značkami. Otázkou preto zostáva, prečo je tomu tak až po tomto kontroverznom videu?

Zdroj: alenapallova , zuzanazavodska, refresher.sk , topky.sk