Najdrahší taxikár Aladár si v Bratislave opäť naúčtoval neuveriteľnú sumu 45€ za 5,2 km jazdy

Pána taxikára Aladára už určite dobre poznáte. Koncom minulého roka sme na našej stránke zverejnili článok, ktorý opisoval situáciu, počas ktorej tento taxikár doslova „okradol“ starčeka, ktorý sa vracal domov z nemocnice. Taxikár si vtedy za párminútovú jazdu vtedy vypýtal takmer 100 eur. 

Právo však v tomto prípade bolo na strane taxikára, ktorý vydal bloček tak ako mal a svoj nehorázny cenník mal vyvesený v aute. Aj ked‘ ho vyvesený naozaj mal, musíme podotknúť, že nebol až tak dobre viditeľný a človek by si ho všimol až po dlhšom skúmaní. Po tom, čo sa tento prípad dostal medzi širokú verejnosť, viacerí ľudia chceli pomôcť starčekovi aspoň pár eurami zo zaplatene sumy za túto zaplatil 100 eur.

V týchto dňoch sa objavil nový nehorázny prípad predraženia cesty taxíkom, ktorý si všimol portál Bratislavské noviny. Mama Veronika zverejnila prípad jej manžela a syna, ktorí sa vybrali domov z hokejového zápasu, no počasie im neprialo a tak sa rozhodli vziať si taxík. To však dobré rozhodnutie nebolo. Aj ked‘ Veronika tvrdí, že trasa od štadióna po ich domov je len trojkilometrová, taxikár podľa bločku prešiel 5,2 km. Za tútu cestu, trvajúcu len 9 minút, si Aladár naučtoval neuveriteľných 45€.

Podľa iných taxikárov, ktorí v hlavnom meste poctivo podnikajú je chyba na strane štátu, pretože v zákone sa nevyskytuje maximálna možná cena za jeden kilometer jazdy. Kým táto suma v zákone nebude, dovtedy bude Aladár zarábať na ľuďoch v Bratislave.

Za 9 minút v taxíku si Aladár naúčtoval 45 €. Najdrahší taxikár v Bratislave opäť zasahuje

 

zdroj: bratislavskenoviny.sk

refresher.sk 

Zdroj: FB Veronika S.