Prisťahovalec v Magnitogorsku zachránil 8 ľudí po výbuchu ešte skôr, ako prišli na pomoc hasiči

Alan Abdulaev hovorí, že sa práve chystal do práce, keď z ničoho nič začul výbuch. Bez váhania sa vydal na pomoc a ešte pred príchodom záchranárov sa mu podarilo zachrániť niekoľko obyvateľov zdevastovanej bytovky.

Muž pracuje v Magnotogorsku ako stavebník a zaujíma sa o bojové umenia. Keď okolo 06:00 miestneho času došlo k výbuchu, okamžite sa obliekol a utekal na ulicu. Vyviedol ľudí z trosiek a horiacich, rozpadajúcich sa bytov. Týmto spôsobom sa mu podarilo zachrániť životy 8 ľudí. Okrem toho, každý deň chodil k miestu tragédie, aby pomohol aj samotným záchranárom.

„Ľudia tam stáli,  no nikto neprišiel. Podarilo sa mi vyslobodiť ženu s dieťaťom. Bol tam požiar. Nemal som kam ísť. Dostal som do rúk hasiaci prístroj. Požiar som zahasil  a videl som živých ľudí. Týmto spôsobom som pokračoval ďalej. Bolo to strašidelné, no kým som mohol pomôcť, robil som, čo bolo v mojich silách,“ povedal muž.

Pripomíname, že 31.decembra došlo v meste Magnitogorsk v jednom z obytných domov k výbuchu a následnému zrúteniu budovy. 6 ľudí sa podarilo zachrániť, bolo medzi nimi aj dieťa a 11-mesačný chlapček. Pri nešťastí zahynulo 39 ľudí.

Miestne úrady zachránia zničený dom a rozdelia ho na dve časti. Podľa predbežných výpočtov odborníkov je dom vhodný aj na ďalšie obývanie.