Slovák vyvíja batérie pre Elona Muska z Tesla Motors. Štát mu však nedal ani cent. Jeho príbeh je neuveriteľný

V mnohých našich článkoch ste sa mohli presvedčiť, že Slovensko nemá núdzu o šikovných ľudí. Realitou však je, že mnohí pracujú pre zahraničné firmy, alebo dokonca odchádzajú do zahraničia, pretože na Slovensku nemajú toľko príležitostí ako v iných krajinách.

Prípad Mirka, otčima Teodora kuhna, však dokazuje, že niektorí z výnimočných ľudí na Slovensku stále sú, no štát na nich doslova kašle.

Teodor na svojom Facebookovom profile zverejnil príspevok, v ktorom napísal, že jeho otčim je kvantový fyzik a vyvíja baétie, ktoré by mali mať dvoj alebo trojnásobnú kapacitu pri rovnakej hmotnosti akú majú tie dnešné.

Toto je môj otčim Mirko. Mirko je kvantový fyzik. Tá smiešna ladvinka v popredí je prototyp jeho batérie. Oproti…

Zveřejnil(a) Teodor Kuhn dne Sobota 5. ledna 2019

Okrem spomenutých batérií s viacnásobnou kapacitou Mirko s kolegami dokázali vytvoriť batériu, ktorá po prejdení 250 kilometrovumožňuje nabíjanie v priebehu 15 minút. Táto batéria naozaj existuje, no jej vývoj však museli zastaviť. Na počudovanie Mirko pracuje v jednej firme zo Slovenska, ktorá momentálne spolupracuje a vyvíja batérie pre lietajúce autá Tesla pre podnikateľa Elona Muska, riaditeľa Tesly.

Teodor chcel svojím príspevkom ukázať, že štát dáva peniaze tam, kde ich netreba a na podstatné projekty, ktoré by mohli Slovensku priniesť veľké investície kašlú. Určite pre vás nebude prekvapením, že ich projekt nikdy nedostal žiadny finančný príspevok v podobe dotácií, alebo eurofondov. Ak ste nepostrehli posledný prípad, ktorý ukázal, že peniaze z eurofondov tečú tam kde nemajú, krátko vám ho opíšeme. Tieto peniaze nešli na výskum a vedu, ktorá má na Slovensku veľký potenciál, ale firmám s jedným zamestnancom, alebo sídliacim v bežnom rodinnom dome.

Nevieme, či by tieto batérie na Slovensko priniesli prelomové investície, no je jasné, že štát by mal proti korupcii konečne začať bojovať.

Teraz si prečítajte jeho celý príspevok

Toto je môj otčim Mirko. Mirko je kvantový fyzik. Tá smiešna ladvinka v popredí je prototyp jeho batérie. 
Oproti batériám, ktoré sú bežné dnes, by mala na rovnakú hmotnosť zhruba 2-3 nasobnú kapacitu. Jej iná varianta by zas umožňovala superrýchle nabíjanie.

Po prejdení 250km by ste ju do plna nabili za 15 minút. Ak by z nej teda existovalo niečo viac, ako tento prototyp. 

Mirko robí pre firmu sídliacu na Slovensku. Táto slovenská firma okrem vývoja batérii dodáva časti karosérií pre lietajúce autá alebo Elonovu Teslu. Takýchto firiem vo svete asi veľa nie je.
Napriek projektu a portfóliu sa však Mirkovi a firme, pre ktorú pracuje, už dlhé roky nedarí získať eurofondy na výskum. Nežiadajú až tak veľa, určite nie viac ako by stála rekonštrukcia dvoch-troch miestností na Hlavnej stanici v Bratislave.


Dôvod, prečo eurofondy nedostanú a svet nedostane ich batériu, sa však nazýva KORUPCIA.
SNS pod vedením Andreja Danka eurofondy na vedu a výskum nehanebne rozkráda. Posiela milióny svojim ľuďom, ktorých firmy majú jedného zamestnanca, sídlia v rodinnom dome, alebo ani nerobia žiaden výskum.


Vývoj dvoch typov batérií a jedného kondenzátora je okrem všetkého iného aj Mirkovým životným dielom. Odišiel z univerzity v Amerike späť na Slovensko, kde chcel svoju prácu dokončiť. Späť sa teraz nevráti už len preto, že tu medzičasom zostarol. A stretol tu moju mamu.


Takýchto káuz je na Slovensku kopec. Chcel som len, aby ste vedeli, že všetky majú aj svoj konkrétny príbeh a konkrétnu tvár človeka.
Náš Mirko napríklad kvôli zopár hnusným nenažrancom nenaplní svoje životné dielo a nespraví zo sveta lepšie miesto.
Ak sa niečo nezmení.

zdroj:refresher.sk