Trápi vás bolesť v ušiach? Vyskúšajte ponožku naplnenú morskou soľou! Jednoduchý trik pomáha hneď

V detstve som mala infekcie uši takmer na dennom poriadku. Boli natoľko vážne a chronické, že polovicu detstva som bola nepočujúca, píše Catherine Crofton.

V období škôlky som mala problémy so sluchom a tak som bola nútená naučiť sa čítať z pier. To všetko viedlo k zvýšeniu dávok antibiotík a následnému chirurgickému zákroku. Pamätám si na všetko. Bolesť, chuť liekov, pretože som ich nemohla prehltnúť (moji rodičia mi ich dávali do marshmallows), ušné kvapky a nakoniec aj na samotnú operáciu.

Odvtedy som nemala žiadne bolesti, až kým som nezačala pracovať v bazéne. No spomienka na túto bolesť má vie kedykoľvek vystrašiť.

Keď som sa obrátila na lekára, zistila som, do akej miery bola chronická infekcia za bolesťami v mojich ušiach.

Povedal mi o jednom zaujímavom triku. Ak by o ňom vedeli aj moji rodičia v období, keď som ešte bola dieťa, mohla som sa vyhnúť mnohým nepríjemnostiam.

V prípade, že  moje deti budú mať niekedy v budúcnosti bolesti ucha, presne viem, čo v takomto prípade urobím. Nechcem totiž, aby trpeli tak ako ja.

Čo na to potrebujete?

  • Bavlnená ponožka
  • 1 a pol hrnčeka morskej soli

Postup

  1. Morskú soľ nasypte do ponožky a zaviažte ju. 
  2. Rozohrejte si panvicu na strednom ohni.
  3. Ponožku vložte na panvicu a nechajte ju zohriať po dobu 4-6 minút. Trochu ňou potraste, aby soľ, ktorá je vo vnútri, bola rovnomerne ohriata. 
  4. Keď už je ponožka teplá na dotyk, odstráňte ju z rozohriatej panvice.
  5. Teplú ponožku si následne priložte k bolestivému uchu. 

 

Návod funguje tak u detí, ako aj u dospelých. Buďte však opatrní, vždy sa uistite, že ponožka nie je príliš horúca.

Teplo zo soľnej ponožky zmierňuje bolesť a morská soľ pomáha odstraňovať toxíny a liečiť infekcie. Teplá morská soľ je tiež antiseptická a odstraňuje vlhkosť z ucha.

Tento návod sa dá ľahko vykonávať aj v pohodlí domova. Ak máte pochybnosti, poraďte sa s vaším lekárom.