V každom z nás je schopnosť samoliečby. Takto ju aktivujete

Každý z nás má jedinečného lekára, ktorý nás dokáže zbaviť akýchkoľvek chorôb. Sme to my sami. Naše telo je schopné zvládnuť viac ako polovicu známych ochorení, čo bolo aj vedecky dokázané.

Toto je 5 metód, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše zdravie bez toho, aby ste museli navštíviť lekára a užívať niekoľko druhov liekov.

  1. Uľahčite si život

Musíte sa zbaviť zlých návykov: fajčenie, alkohol, nevhodná strava. Zníženie kalórií je jednou z najefektívnejších metód schopných aktivovať liečbu chronických ochorení. Zmierňujú príznaky artritídy, hypertenzie, cukrovky a migrény.

  1. Nájdite si vlastnú cestu k uzdraveniu

Pri akejkoľvek liečbe je potrebná trpezlivosť a flexibilita. Rozumne kombinujte spôsoby, ktoré máte k dispozícii, nezatracujte ani alternatívnu medicínu. V tejto fáze môžete požiadať o radu aj vášho lekára.

  1. Opustite svoju komfortnú zónu

Telo pracuje podľa schémy „reakcia na podnety“: impulz z vonkajšieho prostredia spomaľuje procesy prebiehajúce v tele. Preto by sme mali urobiť niečo, aby sme sa dostali z bežného spôsobu nášho života.

V mnohých prípadoch to môže byť napríklad šport. Nielenže spomaľuje starnutie, podporuje normálne fungovanie tela a znižuje riziko úmrtia.

  1. Požiadajte o pomoc

Nezáleží na tom, či to sú priatelia, rodina alebo nejaká vyššia moc v božskej podobe. Dúfajte a vedzte, že na riešenie vašich problémov nebudete nikdy sami. Stovky štúdií potvrdili, že ľudia, ktorí sa pravidelne zaoberajú duchovnými praktikami, potrebujú po operácii menej liekov na tlmenie bolesti a obdobie rekonvalescencie je omnoho kratšie než u ostatných ľudí.

  1. Oddychujte

Liečba je najúspešnejšia, ak je vaše telo pokojné a uvoľnené. Relaxácia stimuluje mimoriadne dôležité procesy v tele, pôsobí ako univerzálny liečebný prostriedok.

Existujú však 4 príznaky, pri ktorých by ste mali čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc:

  • Horúčka, ktorá trvá niekoľko dní
  • Prudká strata hmotnosti
  • Silná bolesť chrbta
  • Silné bolesti hlavy

Veríte v silu samoliečby? Alebo je pre vás lepšie byť liečený tradičným spôsobom?