VIDEO: Pod Tatrami vypíli zdravé stromy, len aby tam postavili obrovský billboard na reklamu

Verejné priestranstvá na Slovensku sú presýtené reklamou. Svedčí o tom veľké množstvo bilboardov a megaboardov v mestách či pri hlavných dopravných ťahoch, pútače na budovách či dokonca reklama na záhradných plotoch. Hoci je tento problém súčasťou našich životov a veľmi nás ovplyvňuje, chýba akýsi verejný dialóg.

https://www.facebook.com/jozefpitonakfotograf/photos/a.195752167216305/471698146288371/?type=3

Horúcou témou je však problém, ktorý riešia obyvatelia Popradu. Pred očami im vyrúbali 7 zdravých stromov a vybudovali konštrukciu na obrovský megaboard.

Obyvatelia zalarmovali mestský úrad aj políciu. Hovorkyňa mesta uviedla, že povolenie na túto stavbu vydalo v júli 2018 bývalé vedenie mesta, rovnako ako súhlas na ďalších vyše 50 bilboardov. K výrubu však došlo bez akéhokoľvek povolenia a preto je predmetom ďalšieho konania.

Otázkou ale zostáva, či bude právnická osoba za výrub potrestaná a či škoda na životnom prostredí bude aspoň trochu zmiernená.

Reportáž priniesol podtatranský redaktor TV Markíza Ján Tribula.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Pod Tatrami vypíli zdravé stromy, len aby tam postavili obrovský billboard na reklamu”