Vypočujte si ľúbostný duet, aký tu ešte nebol. Ondrej Kandráč a Celeste Buckingham naspievali spoločný duet

Určite nebudete prekvapení faktom, že najviac piesní vzniká práve o láske. Láska ako ten najkrajší ľudský cit je inšpiráciou pre mnohých umelcov, ktoým sa láska stáva múzou a nekonečným zdrojom pre tvorbu piesní. Podobne to býva aj v piesňach slovenských interprétov. Nedávno vznikla ľúbostná pieseň v podaní veľmi slávnych a vynikajúcich spevákov a to konkétne Celeste Buckingham a Ondreja Kandráča.

Spoločný duet sa pýši názvom Tisíc a jedna noc, ktorý bol naspievaný na motív Gole Goldun, známej iránskej ľudovej piesne.

Pred pár rokmi Celestu pôvodnú pieseň naspievala sama. O piesni sa vyjadrila: „Je to jedna z najstarších básní v iránskej reči, ktorá sa po tisíckach rokov pretavila do pesničky a umeleckej linky. Gole Goldun v preklade znamená Kvet kvetov.“

Pôvodná verzia piesne od Celestie znie takto:

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vypočujte si ľúbostný duet, aký tu ešte nebol. Ondrej Kandráč a Celeste Buckingham naspievali spoločný duet”