70-ročná žena svojpomocne vyčistila 52 pláží, aby  „zachránila svet pre svoje vnúčatá“

Pat Smithová je 70-ročná podnikateľka, ktorá venovala celý rok 2018 čisteniu 52 pláží. Ako sama tvrdí, robila to pre svoje vnúčatá a deti.

Čistenie pláží si rozpočítala na každý týždeň, celkovo jej to trvalo 1 rok. Táto pôsobivá žena je tiež vášnivá ochranárka životného prostredia, ktorá sa rozhodla zbaviť znečistenia plastov.

V roku 2017 založila nezávislú spoločnosť na ochranu životného prostredia nazvanú The Final Straw Cornwall, ktorá sa snaží bojovať proti znečisteniu v britskom meste Cornwall.

Pat Smithová čoskoro prilákala ostatných podnikateľov, dobrovoľníkov a nadšencov z oblasti životného prostredia, čím vytvorila skupinu, ktorá každým dňom rastie.

„The Final Straw Cornwall som založila kvôli zvýšeniu povedomia o katastrofických škodách, ktoré spôsobujeme (nielen) našim oceánom. Cítim zodpovednosť voči mojim deťom a mojim vnúčatám. Musím s tým niečo urobiť.“

A svoje slovo dodržala. V roku 2018 sa Pat rozhodla dať príklad mnohým ľuďom a každý týždeň chodila čistiť pláže v Británii.

Preto neúnavne cestovala po všetkých brehoch svojej krajiny, čistila pláže od kilogramov plastu a odpadkov.

Zároveň sa o tom rozhodla napísať aj na svojom blogu, každý týždeň uverejňuje nové informácie.

Tam môžete tiež vidieť, koľko dobrovoľníkov sa zapojilo do boja spolu s touto neuveriteľnou ženou.

„Mrzelo ma, keď som musela čistiť dvakrát tú istú pláž. Na ďalší týždeň som zistila, že pláž sa znova zmenila na skládku!“ Napísala Pat vo svojom 11. týždni čistenia.

V súčasnosti sa spoločnosti The Final Straw Cornwall podarilo spojiť 285 miestnych, národných a medzinárodných spoločností, aby sa zbavili 85 ton plastu, ktoré je každoročne vyhadzované vo Veľkej Británii.

Len si predstavte, že plastovým slamkám trvá 200 rokov, kým sa rozložia. Každoročne zabíjajú 100 tisíc morských živočíchov.

Priali by sme si, aby mali všetci energiu a odvahu vziať do vlastných rúk čistotu našich ulíc, morí a pláží.

zdroj: /noticieros.televisa.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “70-ročná žena svojpomocne vyčistila 52 pláží, aby  „zachránila svet pre svoje vnúčatá“”