BLESKOVÁ SPRÁVA: Zomrela legendárna Rosamunde Pilcherová vo veku 94 rokov. Jej romantické filmy dostali každého

 

Slávna autorka Rosamunde Pilcherová zomrela vo veku 94 rokov. Zdravotné problémy spisovateľku trápili už od Vianoc, nikoho však nenapadlo, že smrť pre ňu príde tak skoro.

Rosamunde Pilcherová sa tešila skvelému zdraviu až do minuloročných Vianoc. Podľa informácií britského webu Mirror, ale po sviatkoch dostala bronchitídu, ľudia v jej okolí ale verili, že bude zase čoskoro zdravá. To sa bohužiaľ nestalo. “ V nedeľu dostala mŕtvicu a už nenadobudla vedomie,“ prezradil jej syn Robin Pilcher.

Hoci autorkinej knihy boli určené hlavne ženám túžiacim po romatických príbehoch, jej vlastný život príliš romantický nebol. V jednom z rozhovorov priznala, že ona sama sa nevydávala z lásky, ale kvôli vojne. „Ľudia dnes od manželstva očakávajú veľa. V skutočnosti je to len nové veľké zamestnanie, „ tvrdila Pilcherová.

S Grahamom Pilcher splodila štyri deti, napriek tomu ich manželstvo nebola veľká idyla. Autorka niekoľkokrát priznala, že práve písanie bolo jej únikom z každodenného života a zachránilo jej to manželstvo. Hoci manželstvo nebolo idylické, manželia spolu prežili 62 rokov, v roku 2009 ale jej manžel Graham zomrel.

Pilcherová sa v knihách niektorým témam vyhýbala. Jedným z nich je sex, ktorý by sa v romantických príbehoch dal očakávať. Práve kvôli chýbajúcemu sexu v jej príbehoch si ju doberali aj vlastné deti, lenže autorka veľmi dobre vedela, prečo o ňom nepíše. „Na svete sú dve úžasné veci – sex a peniaze. Ale od momentu, kedy o nich začnete hovoriť, sa stávajú nudnými, „ tvrdila.