Buckinghamský palác chcú zrekonštruovať na miesto, kde môže žiť aj 50 000 ľudí!

Nemecká architektonická spoločnosť vyriešila, ako zvýšiť množstvo dostupného bývania v Londýne pomocou Buckinghamského paláca.

Zamestnanci spoločnosti Opposite Office veria, že ich prestavba paláca poskytne podmienky na život pre 50 000 Londýnčanov. Projekt spoločnosti s názvom “Accessible Palace” (dostupný palác) celkovo premení 775 miestností paláca, ktorý bol otvorený v roku 1703.

Má to však nevýhodu – ako vtlačiť toľko ľudí do jednej budovy. Projekt nemá žiadne chodby a cirkulačné zóny, zatiaľ čo skladacie priečky a steny umožňujú prerozdelenie určitých priestorov podľa potreby.

Jednotlivé ednoposteľové a dvojlôžkové izby majú prístup do spoločnej obývačky a jedálne, kým palácové apartmány budú spojené s ôsmymi schodiskami. Zakladateľ mníchovskej spoločnosti Benedikt Hartl napísal otvorený list kráľovnej, v ktorom uviedol:

„Pre nás je dôležité, aby ste žili s ľuďmi, nie vedľa seba. Prístupný palác by mal byť kolektívnym priestorom pre život, stretávanie sa s ľuďmi, varenie a pitie čaju s kráľovskou rodinou. Takto vyzerá demokratický dom.

Všetci ľudia sú si rovní – takže všetky izby majú rovnakú veľkosť. Nájomné sa neustále zvyšuje a ľudia už nemôžu platiť viac. Ale keďže žijeme v šialených časoch, keď je všetko možné, prečo je nemožné transformovať Buckinghamský palác, symbol kráľovskej moci a bohatstva, do sociálneho bývania?“

Trochu odvážny nápad, čo myslíte? Možno ide len o akúsi recesiu. Určite by nás zaujímalo, čo si o tom myslí samotná kráľovná…

0 replies on “Buckinghamský palác chcú zrekonštruovať na miesto, kde môže žiť aj 50 000 ľudí!”