Buckinghamský palác chcú zrekonštruovať na miesto, kde môže žiť aj 50 000 ľudí!

Nemecká architektonická spoločnosť vyriešila, ako zvýšiť množstvo dostupného bývania v Londýne pomocou Buckinghamského paláca.

Zamestnanci spoločnosti Opposite Office veria, že ich prestavba paláca poskytne podmienky na život pre 50 000 Londýnčanov. Projekt spoločnosti s názvom „Accessible Palace“ (dostupný palác) celkovo premení 775 miestností paláca, ktorý bol otvorený v roku 1703.

Má to však nevýhodu – ako vtlačiť toľko ľudí do jednej budovy. Projekt nemá žiadne chodby a cirkulačné zóny, zatiaľ čo skladacie priečky a steny umožňujú prerozdelenie určitých priestorov podľa potreby.

Jednotlivé ednoposteľové a dvojlôžkové izby majú prístup do spoločnej obývačky a jedálne, kým palácové apartmány budú spojené s ôsmymi schodiskami. Zakladateľ mníchovskej spoločnosti Benedikt Hartl napísal otvorený list kráľovnej, v ktorom uviedol:

„Pre nás je dôležité, aby ste žili s ľuďmi, nie vedľa seba. Prístupný palác by mal byť kolektívnym priestorom pre život, stretávanie sa s ľuďmi, varenie a pitie čaju s kráľovskou rodinou. Takto vyzerá demokratický dom.

Všetci ľudia sú si rovní – takže všetky izby majú rovnakú veľkosť. Nájomné sa neustále zvyšuje a ľudia už nemôžu platiť viac. Ale keďže žijeme v šialených časoch, keď je všetko možné, prečo je nemožné transformovať Buckinghamský palác, symbol kráľovskej moci a bohatstva, do sociálneho bývania?“

Trochu odvážny nápad, čo myslíte? Možno ide len o akúsi recesiu. Určite by nás zaujímalo, čo si o tom myslí samotná kráľovná…

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Buckinghamský palác chcú zrekonštruovať na miesto, kde môže žiť aj 50 000 ľudí!”