Je smutne pravdivý. Video vám povie, prečo sa náš svet premenil na miesto nevhodné pre život

 

Steve Cutts využíva svoj talent, aby poukázal na súčasnú modernú spoločnosť a urobil náš svet o čosi lepším. Nápaditá a kreatívna,  taká je jeho práca, ktorá nám pomáha vidieť problémy a pokúsiť sa ich vyriešiť, píše Get Lost To Be Found.

Umenie Steva Cuttsa je dôkazom toho, že sme slepí. Cutss je britský umelec, animátor a ilustrátor s viac ako desiatkou profesionálnych skúseností. Nazdával sa však, že plne nevyužíva svoj talent, a tak prišiel nápad vytvoriť krátke, ale veľmi pravdivé karikatúry.

Jeho diela kritizujú moderný život a Cutts sám hovorí, že naše šialenstvo je nekonečný zdroj inšpirácie pre umelca.

Využíva svoj talent na zvýraznenie situácií z moderného života, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Jeho diela sú inšpirované karikatúrami 30. a 40. rokov, ako aj modernými komiksami.

Vytvára animácie a obrazy, ktoré odhaľujú globálny totalitarizmus korporácií, krutosť voči zvieratám, závislosť na smartfónoch, sociálnych sieťach, ničenie životného prostredia a oveľa viac.

V roku 2012 vytvoril najobľúbenejšiu karikatúru „The Man“, v ktorej sa objavujú témy týkajúce sa práv zvierat a ochrany životného prostredia.

Čo sme to s našou planétou urobili? Pozrite sa sami!

Animované video má na YouTube vyše 28 miliónov videní.

Steve tiež získal cenu poroty na Medzinárodnom festivale animovaných filmov v Annecy za animovaný film „Ste stratený v tomto svete rovnako ako ja?“

Pozrite si ho a pochopíte.

Páči sa vám tvorivosť tohto muža? Ako na vás zapôsobili tieto animované filmy?