Je smutne pravdivý. Video vám povie, prečo sa náš svet premenil na miesto nevhodné pre život

 

Steve Cutts využíva svoj talent, aby poukázal na súčasnú modernú spoločnosť a urobil náš svet o čosi lepším. Nápaditá a kreatívna,  taká je jeho práca, ktorá nám pomáha vidieť problémy a pokúsiť sa ich vyriešiť, píše Get Lost To Be Found.

Umenie Steva Cuttsa je dôkazom toho, že sme slepí. Cutss je britský umelec, animátor a ilustrátor s viac ako desiatkou profesionálnych skúseností. Nazdával sa však, že plne nevyužíva svoj talent, a tak prišiel nápad vytvoriť krátke, ale veľmi pravdivé karikatúry.

Jeho diela kritizujú moderný život a Cutts sám hovorí, že naše šialenstvo je nekonečný zdroj inšpirácie pre umelca.

Využíva svoj talent na zvýraznenie situácií z moderného života, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Jeho diela sú inšpirované karikatúrami 30. a 40. rokov, ako aj modernými komiksami.

Vytvára animácie a obrazy, ktoré odhaľujú globálny totalitarizmus korporácií, krutosť voči zvieratám, závislosť na smartfónoch, sociálnych sieťach, ničenie životného prostredia a oveľa viac.

V roku 2012 vytvoril najobľúbenejšiu karikatúru „The Man“, v ktorej sa objavujú témy týkajúce sa práv zvierat a ochrany životného prostredia.

Čo sme to s našou planétou urobili? Pozrite sa sami!

Animované video má na YouTube vyše 28 miliónov videní.

Steve tiež získal cenu poroty na Medzinárodnom festivale animovaných filmov v Annecy za animovaný film „Ste stratený v tomto svete rovnako ako ja?“

Pozrite si ho a pochopíte.

Páči sa vám tvorivosť tohto muža? Ako na vás zapôsobili tieto animované filmy?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Je smutne pravdivý. Video vám povie, prečo sa náš svet premenil na miesto nevhodné pre život”