Je to dokázané: Rozvedené ženy sú šťastnejšie ako ich bývalí manželia!

Autori britského denníka The Times vykonali štúdiu, v ktorej zistili, že ženy sú po rozvode šťastnejšie než muži.

Novinári spovedali 1060 čitateľov, ktorí boli predtým ženatí, no v súčasnosti už majú po rozvode. Priemerný vek účastníkov štúdie bol 54 rokov.

Čitatelia odpovedali na viac ako 30 otázok o rodinnom živote a dôvodoch rozvodu.

Výsledkom bolo, že viac ako polovica žien uviedla, že po rozvode sa stali oveľa šťastnejšími, no len 32 percent mužov povedalo to isté.

Väčšina predstaviteľov silnejšieho pohlavia vyslovila so súvisiacim rozvodom slová s negatívnymi podtónmi – „zlyhanie“, „neúspech“ a „sklamanie“ a ženy – „dovolenka“, „potešenie“ a „rozkvet“.

61 percent žien a 47 percent mužov uviedlo, že je pre nich oveľa komfortnejšie cítiť sa slobodne a nie hľadať nové záväzky v podobe manželstva.

Niektorí dokonca povedali, že ostanú sami až do konca svojho života!

Len 8% žien a 17% mužov si v sebe zachovalo vrúcne pocity voči svojim bývalým partnerov. Mimochodom, predstavitelia silnejšieho pohlavia o 30% častejšie vymieňajú svoju druhú polovičku.

Najčastejšou príčinou rozvodu bola nevera a všeobecná nespokojnosť vo vzťahu. 14 percent bolo presvedčených o tom, že to bolo všetko o zmenách, ktoré sa v tom druhom človeku vyskytli, a 49 percent ľudí zo zničenia ich manželstva obviňovalo svojho partnera.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Je to dokázané: Rozvedené ženy sú šťastnejšie ako ich bývalí manželia!”