McDonald´s začal rozdávať knihy zadarmo, aby prinútil deti viac čítať

Knihy prikladajú pri objednávke Happy Meals už vo viac ako 20 štátoch!

Zbohom, Spiderman! Vitaj, kniha! McDonald’s vo svojich obchodoch na Novom Zélande nahradil svoje slávne hračky z Happy Meal knihami od Roalda Dahla, aby povzbudili deti k čítaniu kníh.

Reťazec rýchleho občerstvenia bude rozdávať 800 000 kníh od tohto autora počas nasledujúcich šiestich týždňov.

Šesť špeciálne vytvorených malých kníh bude odovzdaných mladým návštevníkom ako súčasť programu Happy Meal, vrátane Charlieho a továrne na čokoládu a iných známych diel.

Každá kniha bude obsahovať výňatky z originálnych diel Dahla s ilustráciami a nálepkami od Quentina Blakea a budú sa predávať spolu s hamburgerom a hranolčekmi.

Roald Dahl – anglický spisovateľ nórskeho pôvodu, autor románov, rozprávok a poviedok, básnik a scenárista. Víťaz mnohých ocenení nielen v literatúre. Jeho príbehy sú známe pre nečakané konce a detské knihy nie sú plné žiadneho sentimentu, práve naopak, často v nich nechýba ani čierny humor.

Všetko sa to začalo v roku 2001 vo Švédsku, kde McDonald´s prvýkrát ponúkol knihy svojim mladým návštevníkom. V roku 2012, sa vďaka podobnému programu spoločnosti McDonalds, podarilo v Európe distribuovať viac ako 32 miliónov kníh.

„Program Happy Meal čitatelia,je určený na pomoc rodičom, aby naučili svoje deti, ako si majú vychutnať čítanie,“ vysvetľuje Joe Mitchell, marketingový riaditeľ spoločnosti McDonald’s na Novom Zélande.

Očakáva sa, že spoločnosť do roku 2020 zavedie toto nové pravidlo v ďalších 80 krajinách.

McDonald’s taktiež plánuje vykonať zmeny v detskom menu, z ktorého bude vylúčený cheeseburger. Je to potrebné na to, aby Happy Meals spĺňali nové kalorické štandardy (nie viac ako 600 kcal). Takéto opatrenie tiež pomôže znížiť obsah nasýtených tukov a cukrov v strave detí. Avšak tí, ktorí budú chcieť, si môžu cheeseburger objednať aj zvlášť.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “McDonald´s začal rozdávať knihy zadarmo, aby prinútil deti viac čítať”