Mladomanželské pôžičky sú späť! Môžete si zobrať až 15 000 €. TOTO sú podmienky

Mnohí si pamätajú časy, kedy sa mladomanželom poskytovali pôžičky za veľmi výhodných podmienok. Tieto časy sú späť a mladí si budú môcť konečne zabezpečiť vlastný domov aj bez nevýhodných a prísnych hypoték komerčných bánk.

Štátny fond rozvoja bývania od júla tohto roka poskytne mladomanželom mladším ako 35 rokov, ktorí uzavreli manželstvo minimálne rok pred podaním žiadosti, pôžičku s výhodným 1-2 %-ným ročným úrokom. To všetko za splnenia ďalších podmienok.

O znovuzavedenie tejto pomoci mladým rodinám sa postaral koaličný Most- Híd. Za takto získané peniaze si môžu mladomanželia kúpiť byt, a to nielen v novostavbe, ale dokonca aj dom.

Narodenie dieťaťa do mladej rodiny by znamenalo odpočítanie úveru až o 2 000 €. K tomuto odpočítaniu možno prikročiť max za 3 deti.

Viac sa dozviete v reportáži Andrey Mačoškovej

zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladomanželské pôžičky sú späť! Môžete si zobrať až 15 000 €. TOTO sú podmienky”