Námorník so svojim manželom pretvorili ikonickú fotku z 2. Svetovej vojny. Veľa ľuďom sa ale nepáči

Bryan Woodington, 33- ročný námorník, pred návratom domov 21. decembra, slúžil svojej vlasti v Perzkom zálive a v Európe 7 mesiacov. Bol jedným z 300 mužov, ktorí sa na sviatky konečne vrátili domov. On a jeho manžel Ken Woodington, obaja z Jacksonvillu na Floride, to patrične oslávili.

Ken svoju lásku vyčkával medzi stovkami rodinných príslušníkov, aby privítal svojho milovaného.

Po ich stretnutí, ktoré bolo naplnené radosťou, sa podarilo vytvoriť unikátnu snímku, ktorá pretvára fotografiu z druhej svetovej vojny.

Tu je originál fotografie zachytený v roku 1945 v New Yorku na oslavu amerického víťazstva nad Japonskom:

an iconic ww2 kiss photographAlfred Eisenstaedt/Life Magazine

Na obrázku je námorník, ktorý schmatol a vášnivo pobozkal neznámu ženu v bielych šatách. Fotografia bola urobená na Times Square 14. augusta 1945. Publikovali ju o týždeň neskôr v Life magazíne medzi fotografiami vytvorenými naprieč celými USA, prezentovanými na 12 stranách s titulkom Oslava víťazstva.

Verzia vytvorená párom Ken a Bryan možno nie je oslavou víťazstva ako takého, ale kto povedal že oslava opätovného stretnutia medzi ľuďmi, ktorí sa ľúbia nie je nádherná?

Tu je verzia Kena a Bryana:

Ken sa pre lokálnu stanicu News 4 Jax vyjadril takto:

Bolo to silné. Veľmi mi chýbal. Bolo to naše prvé odlúčenie. Nikdy som bez neho nebol tak dlho. Znamenalo to pre mňa veľa byť konečne s ním.

Táto fotografia homoseuálov však vyvolala aj viaceré nenávistné reakcie. Zamilovaný pár si však svoje spoločné chvíle odmietol nimi pokaziť.

Ken, špeciálny pedagóg, uviedol:

Netrápi ma to. Som typ človeka, ktorý sa nezaujíma o to, čo povedia ľudia.

Sú ľudia, ktorí na tejto snímke vidia to krásne. A tým, ktorí to nevidia, prajem pekný deň. Ukazujeme našu lásku, nikomu neubližujeme. Som iba partner čakajúci na svojho manžela.

Zdroj: unilad.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Námorník so svojim manželom pretvorili ikonickú fotku z 2. Svetovej vojny. Veľa ľuďom sa ale nepáči”