Nie je všetko stratené: 17 fotografií, ktoré nám opäť vrátia vieru v ľudstvo a svet nie je tak čierny, ako sa zdá

Žijeme v období extrémneho cynizmu a nedostatku lásky, či už k sebe alebo iným. Ľudia sa pokúšajú znehodnotiť ľudské vzťahy, zadržiavať svoje emócie, skrývať svoju zraniteľnosť a schopnosť cítiť len preto, aby jedného dňa neboli tí, ktorým niekto ublížil. Takéto odmietanie pocitov, lásky a vzťahov zvyčajne vedie k skorým infarktom a onkologickým ochoreniam.

Pravdou však je, že na svete ešte žijú ľudia, ktorí sú pripravení podeliť sa nielen o svoju lásku, ale aj o posledný kus chleba! Hovorí sa, že pokiaľ je na svete aspoň jeden dobrý človek, nemáme právo byť sklamaní celým ľudstvom. Toto je 17 dôkazov,  že náš svet je ešte stále plný dobrých a láskavých ľudí…

Brownies & Downies nie je len kaviareň, ale aj školiace centrum pre socializáciu ľudí so zdravotným postihnutím. Väčšina zamestnancov tejto siete kaviarní trpí Downovým syndrómom.

Dobrovoľníci z útulku pre zvieratá ukazujú prázdne priestory, pretože všetky domáce zvieratá boli odovzdané ich novým majiteľom.

Umierajúci muž bol odvezený do hospicu. Lekári sa pýtali, či má hlad. Pacient povedal, že by si dal zmrzlinu. Lekári vykonali jeho poslednú vôľu…

„Teniska môjho syna, ktorú som zavesila na plot, aby vyschla. Dostala sa však do úst susedovho psa, ktorý ju rozžul. Toto som našla na tom istom mieste pár dní po tejto udalosti…“

Žena, ktorá prežila útok kyselinou, si na seba necháva aplikovať make-up, pretože sa zúčastnila módnej prehliadky pri príležitosti Medzinárodného dňa žien v meste Tanya na okraji mesta Bombaj.

Tento krokodíl prišiel o  chvost počas ilegálneho pašovania. Len vďaka 3D technológii mohlo zviera získať nový chvost.

12-ročný Noah súťaží v triatlone s bratom Lucasom na vozíku.

Majitelia domov v Estónsku nechávajú jablká pre susedov, ktorí žijú v panelákoch.

Po tom, ako bola žena odvedená do nemocnice kvôli nízkej hladine cukru v krvi, sa títo dvaja záchranári rozhodli pripraviť večeru pre jej päť detí a dokonca nezabudli ani umyť riad.

Hasič zachránil mačiatko počas obrovského požiaru na trhu Senen v Jakarte.

Tento muž zachránil topiaceho sa psa počas tajfúnu Dujuang v Hongkongu.

„Moja mama pracuje v psom útulku, kde im vytvára úžasné fotografie, aby si tak mohli nájsť novú a milujúcu rodinu.“

Muž z Mekky dáva napiť vysmädnutej mačke…

Tento šéfkuchár pripravuje denne jedlá zadarmo pre ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť vstúpiť do jeho reštaurácie.

Bezdomovec každý deň zbiera odpad na pláži a nežiada za to žiadne peniaze.

Rodičia vyrobili pre svojho syna špeciálny invalidný vozík, aby s ním mohol plávať v mori.

Dievčatko menom Ella darovala vlasy pacientom s rakovinou.

Koniec koncov, tento svet nie je taký zlý, ako sa to môže na prvý pohľad zdať. My sami si vytvárame našu realitu. Ako Matka Tereza raz povedala: „Nie je nutné robiť veľké veci. Môžete robiť aj celkom malé, ale s veľkou láskou.“

Ak ste sa inšpirovali týmito fotografiami, nezabudnite urobiť dobrý skutok – zdieľajte tento inšpirujúci článok aj s vašimi priateľmi.