Otec vypestoval marihuanu v hodnote vyše 11- tisíc € na masť pre chorú dcéru. Hrozí mu väzenie

Marihuana nie je na Slovensku legálna ani v malom množstve. Toho si vraj nebol vedomý otec, ktorého prípad skončil na súde v Považskej Bystrici. Policajti našli v šope 35-ročného Martina marihuanu za vyše 11-tisíc €. 

Mladý otec, ktorého dcéra trpí atopickým ekzémom tvrdil, že sa raz dočítal o blahodárnych účinkoch maste z marihuany na tento kožný problém.

 

S dcérinou diagnózou si už zrejme nevedel rady a tak si cez internet objednal semienka marihuany o ktorú sa príkladne staral. Sám nepredpokladal, že vyrastie do takých obrovských rozmerov. Vysušenú rastlinu uskladnil v plastových vrecúškach v šope, ktorú monitoroval fotopascov.

Finančná situácia rodiny však nie je priaznivá a policajti preverovali aj verziu, či marihuanu vyštudovaný inžinier nepestoval za účelom jej predaja.

Mladý otecko bol obvinený z obzvlášť závažného trestného činu pestovania a prechovávania návykových látok, za čo mu súd vyriekol rozsudok 5 rokov vo väzbe nepodmienečne. Prokurátor sa ale voči rozsudku odvolal a tak ešte nie je právoplatný.

Celý problém predostrela  TV Markíza vo svojej reportáži.

 

Zdroj: tvnoviny.sk