Školy vo Francúzsku nahradia slovo „matka“ a „otec“ aby predišli diskriminácií. Takto ich budú volať po novom

Francúzske školy nahradia pojem “matka” a “otec” slovami “rodič 1” a “rodič 2” v zmysle novely zákona prijatej tento týždeň. Dodatok bol prijatý v utorok večer ako súčasť budovania dôvery v školský systém. Cieľom prijatej novely zákona je sociálna rovnosť od útleho veku.

Podporovatelia zmeny tvrdia, že sa predíde diskriminácií rodičov rovnakého pohlavia. Slová „matka“ a „otec“ sú na všetkých školských dokumentoch napr. prihláškach na obed či výlety, a tie nezohľadňujú nedávno prijatý zákon o legalizácií manželstva a rodičovstva ľudí rovnakého pohlavia. Prijatá zmena reflektuje aj otázku rešpektu a dôstojnosti. Treba prihliadať aj na to ako trpia deti, ktoré cítia, že sa s nimi nezaobchádza ako s ostatnými.

Kritici naopak tvrdia, že ide o dehumanizáciu rodičovstva a ponímania tradičnej rodiny, a môže to tiež viesť k rozporom, kto je vlastne rodičom 1.

 

Zdroj: telegraph.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Školy vo Francúzsku nahradia slovo „matka“ a „otec“ aby predišli diskriminácií. Takto ich budú volať po novom”