Slovák svojho psíka dobodal takmer až k smrti. Za svoj čin skončil vo väzení

Ondrej Hován, bezcitný slovenský občan skončil po týraní svojho psa v českom väzení. Ondrej nemilosrdne svojho psa dobodal, doudieral ho kovovou palicou a nakoniec ho zamkol na záchode. Slovák sa v Českej republike nevyskytol len tak náhodou. Presťahoval sa do Děčína kvôli práci kuchára. Svojho psa vlastnil už dlhšie a priniesol si ho z domu kvôli tomu, aby netrávil v krčme pri pivku toľko času, ale aby mal aj iné povinnosti.
Ronny, jeho psík, mu v tom však asi veľmi nepomohol, pretože akonáhle sa jedného dňa vrátil z krčmy, vrhol sa na neho. Po krvavej bitke psa zamkol na záchode.

Zveřejnil(a) Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín dne Pátek 2. března 2018

Ondrej sa pri výpovedi obhajoval tým, že ho Ronny po príchode domov napadol, no policajti skonštatovali, že táto verzia nie je pravdivá a muž sa len vyhováral, čo bolo očividné, pretože neskôr povedal, že svojho psa chcel zabiť, no nepodarilo sa mu to.

Úbohý psík ležal na záchode 3 dni až kým ho tam nenašiel strážnik Václav Němeček. Ten skontaktoval políciu a všatko sa začalo riešiť. Na súde Ondrej priznal, že psíka zbil už viackrát a raz to bolo práve vtedy, ked‘ mu rozhrýzol topánky.

Majiteľ na súde nejavil žiadne známky ľútosti a ked‘ sa dozvedel, že veterinári v Děčíne psíka zachránili, nebol nadšený. Veterinári museli v prípade Ronnyho čeliť vážnym zraneniam a to konkrétne zlomenej čeľusti, poškodeným očiam či kruto roztrhnutému uchu.

Vracíme se ještě k příběhu psa Ronyho 🐕, za jehož týrání padl tento týden v Děčíně průlomový rozsudek. Soudkyně tyrana…

Zveřejnil(a) Blesk tlapky dne Pátek 1. února 2019

Súd, konkrétne sudkyňa Vladimíra Kodatová rozhodla o treste vinného na 21 mesiacov nepodmienečne, aj napriek tomu, že štátna zástupkyňa žiadala len podmienku. Ondrej s trestom nesúhlasil a tak podal odvolanie.

Ondrej bol v minulosti už viackrát stíhaný a to bol jeden z dôvodov, prečo si musí trest natvrdo odpykať. Verejnosť je konečne s trestom v tomto prípade týrania zvieraťa spokojná, pretože všetky predošlé prípady končili len podmienkou.

Zveřejnil(a) Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín dne Pátek 2. března 2018

zdroj:refresher.sk