Študenti nahrali video, ktoré bojuje proti nenávisti. Ich verzia slávneho hitu sa dotkne každého!

Nedávna udalosť v Poľsku – útok na gdaňského primátora a jeho smrť, ukázala, čoho je nenávisť schopná. Vo svete je jej mnoho. Študenti súkromnej školy Marii Skłodowskiej-Curie z Dąbrowy Górniczej sa rozhodli postaviť sa nenávisti krásnym spôsobom. Nahrali svoju verziu piesne „Imagine“ od autora Johna Lenona.

John Lenon silne presadzoval lásku a pokoj vo svete. Bol a stále je symbolom boja proti nenávisti. Jeho dielo „Imagine“ je veľmi symbolický a predstavuje svet, v ktorom sa majú ľudia navzájom radi. Bohužiaľ sa táto vízia nikdy nesplnila a sám spevák zomrel v dôsledku útoku na jeho osobu dňa 8. decembra 1980.

Teraz si môžete vypočuť verziu študentov, ktorú vytvoril zbor s názvom „Happy Choir“. Títo mladí ľudia sa postavili proti násiliu a nenávisti.

Ako tvrdia členovia zboru na tému nahrania tohto videoklipu: „Sledovalili sme nedávne udalosti a chceme im povedať DOSŤ! Veľmi rýchlo sme sa dali do práce.“

Výber piesne nebol náhodný, ako tvrdia mladí členovia zboru: „Azda nie je na svete taká pesnička, ktorá dokáže zjednotiť všetkých ľudí. V piatok sme sa rozhodli nahrávať a všetko sa nám podarilo za jeden jediný deň!“

Zbor vedie Pani Aleksandrą Jabłońskią-Błokowksą. Vypočujte si jeho verziu nádhernej a dojímavej piesne Imagine.