Už dnes uvidíme supermesiac o 30% jasnejšie. Pripravte sa na dokonalé nočné divadlo nevídaných rozmerov

Milovníci oblohy zbystrite pozornosť! Na budúci týždeň sa dočkáte super “zasneženého Mesiaca”, ktorý bude najväčší a najjasnejší v roku 2019.

Normálne nie je 19. február ničím výnimočný. Prinajmejšom stále predstierame, že dodržiavame naše novoročné predsavzatia, a  ďakujeme Bohu, že už je po sv. Valentínovi. Avšak tento rok je všetko inak. Už zajtra začne na nočnej oblohe divadlo, ktoré by ste si nemali nechať ujsť!

 

Tento mesiac bude spln už v utorok, kedy očakávame, že bude Mesiac najjasnejší v tomto roku. Ide o ďalší úžasný jav po 21. januári, kedy sme mohli vidieť tzv. “krvavý Mesiac”.

Takže čo poviete na párty so svojimi známymi pod nebeskou oblohou?

Splnu Mesiaca vo februári sa hovorí aj tzv. “zasnežený Mesiac”, a to z dôvodu častých snehových búrok počas tohto obdobia.

Za týmto úkazom podľa NASA stojí fakt, že sa Mesiac nachádza blízko Zeme a zároveň je v splne. Za týchto podmienok je Mesiac omnho jasnejší a zdanlivo väčší. Hoci bude Mesiac viditeľný v plnej kráse najlepšie v utorok ráno, pozorovať ho v splne môžete už od nedele večera až do utorkovej noci. V danom období bude asi o 14 % väčší a o 30 % jasnejší než zvyčajne.

Ak to však nestíhate, nič sa nedeje! Ďalšie divadlo na oblohe bude možné pozorovať už 21. marca, pár hodín pred začiatkom jari.

Tak toto už rozhodne nepremeškajte!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Už dnes uvidíme supermesiac o 30% jasnejšie. Pripravte sa na dokonalé nočné divadlo nevídaných rozmerov”