Vstup do reštaurácie so psíkom bude aj naďalej zakázaný – novela zákona sa neprijala

Novela zákona, ktorá mala byť v týchto dňoch oficiálne prijatá parlamentom neprešla.  Novela sa mal týkať vstupu psíkov do priestorov reštaurácií a priestorov spoločného stravovania.

Po novom mali mať štvornohí miláčikovia vtup povolený a tak si mohli  ich pánovia vychutnať obed či večeru aj so svojim miláčikom po boku.

Zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia mal slúžiť najmä milovníkom domácich zvierat, pretože oni sami sa mohli rozhodnúť o tom, či vstup pre zvieratá bude povolený, alebo zakázaný. Tento návrh na novelu zákona pripravila Strana Sloboda a Solidarita.

Tejto novele sa všetci psíčkari nesmierne potešili a veľmi sa tešili na dni, kedy si konečne vychutnajú svoj obed a kávičku počas prechádzky so psom.

Novela zákona však parlamentom neprešla a preto bude platiť to, čo platilo doteraz, a to konkrétne zákaz  vstupu zvierat do akýchtokoľvek prechádzok, kde predávaju a servírujú jedlo. Samozrejme, zákon má aj svoje výnimky a to napríklad zvieratá, ktoré pomáhajú zdravotne znevýhodneným občanom. Tieto zvieratá to majú povolené aj naďalej.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dog  eat in restaurant

 

zdroj: grubstreet.com

refresher.sk