Zamestnávateľ dá ženám po 30-ke týždeň voľna, aby si našli partnera. Originálny nápad funguje

Čínsky zamestnávateľ sa už viac nemohol pozerať na svoje utrápené zamestnankyne. S problémom dnešných tridsiatničiek nájsť si partnera sa vysporiadal ukážkovo. Poskytol im o týždeň viac voľna aby si počas neho mohli nájsť svoju životnú lásku.

V súčasnosti sa veľa žien zameriava na kariéru a rozhodnú sa vydať po 30-tke alebo vôbec. V roku 2015 bolo v Číne slobodných dospelých viac než 200 miliónov. A poklesol aj počet manželstiev.

 

Slobodná žena po 30-tke je v Číne podľa miestnych obyčajov považovaná za opustenú. menej očarujúcu a atraktívnu pre mužov.

Revolučnými zamestnávateľmi sú spoločnosti Hangzhou Songcheng Performance a Hangzhou Songcheng Tourism Management, ktoré prevádzkujú najväčší zábavný park v krajine pod menom Song Dynasty Town na východe krajiny. Park je vybudovaný v štýle čias čínskej dynastie spred 1000 rokov.

Personálny manažér spoločnosti tvrdí, že šťastnejšie ženy sú vo svojej práci produktívnejšie. Preto sa rozhodli poskytnúť svojim zamestnankyniam dlhší čas na zbližovanie sa s opačným pohlavím. Či však týždeň postačuje na spoznanie a zblíženie sa s novým partnerom ukáže až čas.

Zdroj: asiaone.com