Chcete kráľovský plat? Pracujte ako smetiar! V Bratislave má vodič smetiarského auta super výplatu.

Aj ked‘ sa slovenskí politici oháňajú zvyšovaním platov všetkých Slovákov, žiaden z nás to tak skoro nepocíti. Aj ked‘ sa papierovo môže zdať, že k vášmu platu čo to naviac dostanete, ceny potravím a energií rastu rovnako, takžie nakoniec vám ostane rovnaká suma, ba dokonca ešte menšia.

Ak sa pozrieme na priemerný hrubý slovenský plat v roku 2016, ten predstavoval 912 eur. O rok na to stúpol na 954 eur a v uplynulom roku, 2018, na 1013 eur.

Veríme, že tento stúpajúci trend bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch a tak konečne budeme spokojní s našou životnou úrovňou. Ponuka pracovných miest taktiež klesá, pretože stúpa zamestnanosť a dopyt po voľných pracovných miestach je nižší.

Ak si myslíte, že slušný, dostatočne vysoký plat môže mať len vysokoľkolsky vzdelaný človek, mýlite sa. Bratislavkí smetiari sa tešia vyššej mzde ako je slovenský priemer. Práve plat je tým, čím lákajú nových záujemcov na túto prácu. Aj ked‘ niekomu možno smrdí, určite sa nájdu takí, ktorých presvedčí práve vysoký plat.

Ak sa pozrieme na vývoj pracovných miezd v tomto povolaní, v roku 2010 zarobil smetiar v priemere 510 až 750 eur. V posledných rokoch však v Bratislave za túto pozíciu ponúkajú až 1578 eur v hrubom. Myslíme si, že takýto plat by odmietol málokto.

Beáta Humeníková z bratislavskej mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) prezdradila aj iný výhody tohoto zamestnania okrem vysokého platu. ,,Medzi benefitmi je práca na plný úväzok na dobu neurčitú, náborový príspevok 500 Eur, jedenkrát ročne zvýšenie základnej mesačnej mzdy o 3%, nadštandardná výška príspevku na stravovanie aj počas dovolenky v sume 4,80 Eur za deň, či príplatky za nadčasy, víkendy a sviatky od 25% až do 100%.“

Okrem spomínaných výhod, zamestnávateľ poskytuje aj bezplatné očkovanie proti hepatitíde, ktoré je v rámci tohoto zamestnania preplácané takmer vždy. Samozrejme aj očkovanie proti chrípke, celoročný bezplatný pitný režim, či odmeny pri pracovných a životných jubileách.

Ak sa zaujímate o toto zamestnanie a máte vodičák typu C, váš nástup môže byť takmer okamžitý. Po absolvovaní psychotestov môžete pomáhať čístiť naše domácnosti a ulice už o pár dní.

zdroj:aktuality.sk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chcete kráľovský plat? Pracujte ako smetiar! V Bratislave má vodič smetiarského auta super výplatu.”