Bezdomovec predal obraz za 20 dolárov. Neskôr sa zistilo, že ide o cennú raritu…

Nie nadarmo sa hovorí: Čo je pre jedného odpad, je pre druhého poklad.

Bezdomovec z kanadského Edmontonu, ktorý sa volá Adam, nie je tým typom bezdomovca, ktorý by sa hrabal v kontajneroch na odpadky hľadaním vecí, ktoré mu zarobia pár dolárov. Na jeseň roku 2018 muž našiel v odpadkoch obraz s ošarpaným rámom, kde bola zobrazená rozprávková postavička Bambi.

This walked in today! Original Bambi Animation cell and backdrop. Stamped with Walt Disney logo front and back. Funny thing is I remember that scene in the movie 🙂 #bambi #disney #art #curiosityincyeg

Gepostet von Curiosity Inc. am Donnerstag, 20. September 2018

Adam tento obraz odniesol do starožitníctva, kde mu majiteľ Alexander Archbold ponúkol 20 dolárov.

„Zistil som, že je to Bambi a rozhodol som sa obraz vyčistiť,“ spomína si majiteľ starožitníctva.

Gepostet von Curiosity Inc. am Sonntag, 29. Juli 2018

Neskôr, po preskúmaní obrazu, našiel na zadnej strane certifikát potvrdzujúci, že ide o skutočnú snímku klasickej rozprávky z roku 1937.

Keď jeden z kupujúcich ponúkol za Bambiho 3 700 dolárov, Alexander si uvedomil, že musí nájsť bezdomovca, aby sa s ním o túto čiastku podelil.

Navštívil všetky bočné uličky aj útulky pre bezdomovcov, len aby muža našiel.

Nakoniec sa mu to podarilo, Adama našiel, dal mu časť peňazí za predaný obraz, no to však nebolo všetko.

Adam majiteľovi starožitníctva povedal, že obraz Bambiho sa pokúšal predať v niekoľkých obchodoch, ešte predtým, ako prišiel k nemu, no nikto ho nebral vážne.

„Nadobudol som dojem, že sa necítil ako človek. To je naozaj veľmi smutné,“ hovorí Alexander.

Ako sa ukázalo, Adam upadol do depresií po tom, ako stratil svoju prácu pokladača sadrokartónu. Neskôr sa rozhodol odísť od svojej ženy a štyroch detí.

Vzhľadom k tomu, že o príbehu rozprávalo množstvo médií, ho jeho spozorovala v správach a kontaktovala Alexandra, ktorý pomohol Adamovi opäť sa zblížiť so svojou rodinou.

Proud to say Adam made it home safely and has reunited with his family in Ontario! Way to go Adam! 🙂

Gepostet von Curiosity Inc. am Mittwoch, 21. November 2018

Okrem toho, Alexander sa rozhodol vytvoriť stránku na GoFundMe, kde ľudia v krátkom čase darovali mužovi 18 000 dolárov.

Tento príbeh jasne dokazuje, čo sa váš život môže zo dňa na deň zmeniť, ak vám čo i len jeden človek dokáže prejaviť pozornosť a starostlivosť. Skutok obchodníka si zaslúži rešpekt. Dúfame, že s pomocou Alexandra bude Adam schopný začať život od začiatku!