Česká pošta zvýši plat zamestnancom a prepustí viac ako 150 manažérov. Ročne ušetrí milióny

Česká pošta sa v týchto dňoch stala jednou z najmenej obľúbených zamestnávateľov na českom trhu. Mnoho jej dlhoročných zamestnancov sa rozhodlo opustiť svoju prácu, pretože iné podniky im ponúkajú oveľa lepšie podmienky a platové ohodnotenie.

Práve tento problém v týchto dňoch rieši český parlement. Je pre neho naozaj dôležité prinavrátiť jednému z najväčších zamestnávateľom svoju atraktivitu. Česká pošta aktuálne zamestnáva okolo 30 000 ľudí.

Problémové oblasti Českej pošty sa aspoň čiastočne majú vyriešiť tým, že zamestnanci dostanú odmeny za odprecované prvé 3 mesiace aktuálneho roku. Potom, od apríla, by malo byť prepustených 15% pracovníkov, približne 150 ľudí, na manažérskych pozíciách a práve kvôli tomuto kroku sa budú môcť zvýšiť mzdy iným pracovníkom.

Kvôli prepusteniu manažérov Českej pošte klesnú mzdové náklady až o 120 miliónov českých korún, čo predstavuje 4,68 milióna eur ročne.

Podľa dostupných údajov je priemerna mzda v Českej pošte 970 eur, čo je menej ako celoštátny priemer. Česká pošta sa týmito reštrukturálnymi krokmi snaží prinávratiť svoje pôsobenie na trhu do kladných čísel. Roman Knap, generálny riaditeľ, sa o tento hlavný cieľ pokúsi počas nasledujúcicj 3 rokov.

,