Česká pošta zvýši plat zamestnancom a prepustí viac ako 150 manažérov. Ročne ušetrí milióny

Česká pošta sa v týchto dňoch stala jednou z najmenej obľúbených zamestnávateľov na českom trhu. Mnoho jej dlhoročných zamestnancov sa rozhodlo opustiť svoju prácu, pretože iné podniky im ponúkajú oveľa lepšie podmienky a platové ohodnotenie.

Práve tento problém v týchto dňoch rieši český parlement. Je pre neho naozaj dôležité prinavrátiť jednému z najväčších zamestnávateľom svoju atraktivitu. Česká pošta aktuálne zamestnáva okolo 30 000 ľudí.

Problémové oblasti Českej pošty sa aspoň čiastočne majú vyriešiť tým, že zamestnanci dostanú odmeny za odprecované prvé 3 mesiace aktuálneho roku. Potom, od apríla, by malo byť prepustených 15% pracovníkov, približne 150 ľudí, na manažérskych pozíciách a práve kvôli tomuto kroku sa budú môcť zvýšiť mzdy iným pracovníkom.

Kvôli prepusteniu manažérov Českej pošte klesnú mzdové náklady až o 120 miliónov českých korún, čo predstavuje 4,68 milióna eur ročne.

Podľa dostupných údajov je priemerna mzda v Českej pošte 970 eur, čo je menej ako celoštátny priemer. Česká pošta sa týmito reštrukturálnymi krokmi snaží prinávratiť svoje pôsobenie na trhu do kladných čísel. Roman Knap, generálny riaditeľ, sa o tento hlavný cieľ pokúsi počas nasledujúcicj 3 rokov.

,

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Česká pošta zvýši plat zamestnancom a prepustí viac ako 150 manažérov. Ročne ušetrí milióny”