Historik otvoril oči všetkým miliardárom. Prehovoril o problémoch, pred ktorými si všetci zatvárajú oči.

Na tohtoročnom Svetovom ekonomickom fóre, v švajčiarskom Davose sa diali veci, ktoré tu ešte neboli. Okrem diskutovania o svetových ekonomických, sociálnych, či prírodných problém sa tu udialo niečo nevídané.

Mladý holandský historik Rutger Bregman prehovoril o miliardároch a ich daňových praktikách. Podľa neho len tak, že aj bohatí ľudia bude platiť dane, svet dosiahne akú takú rovnosť a rozdiely medzi chudobnými a bohatými sa nebudú zväčšovať. Mnoho miliardárov si svoje miliardy prevádzajú na účty v daňových rajoch a tak obchádzajú plateniu daní vo svojej domovskej krajine.

V nasledujúcom videu odznie napríklad aj toto: „Z každej strany počúvam, ako by všetko malo byť spravodlivé, transparentné, s rovnakými podmienkami pre každého, ale nikto už nehovorí o tom, ako sa bohatí ľudia vyhýbajú plateniu daní. Cítim sa, ako by som bol teraz na konferencii hasičov a máme zakázané hovoriť o vode.“

,,Nie je to raketová veda. Mohli by sme sa o filantropii rozprávať celé hodiny. Mohli by sme sem pozvať aj Bona. Ale zobuďte sa! Celé je to o daniach. Dane, dane, dane.

Všetko ostatné je podľa mňa nepodstatné.  Ročne do daňových rajov celosvetovo putuje 170 miliárd dolárov, ktoré by mohli byť využité v rozvojových krajinách.“ Aj takéto slová povedal historik na margo dnešných milardárov. Nie to len o tom dať raz ročne nejakej charite jednu milardu, je to aj o platení daní, z ktorých by mali jednotlivé štáty oveľa väčši príjem.

 

Okrem týchto daňových paradoxov mladý muž poukázal aj na neodvrátiteľný fakt, že ľudia na toto ekonomické fórum prileteli 1 500 súkromnými lietadlami. Viete si určite predstaviť, ako veľmi týmto škodia planéte. Samotným paradoxom je, že takmer všetci si na fóre prišli vypočuť známeho moderátora Davida Attenborougha, ktorý bojuje proti ničeniu planéty.

zdroj: dobrenoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Historik otvoril oči všetkým miliardárom. Prehovoril o problémoch, pred ktorými si všetci zatvárajú oči.”