Mladý a nezadaný Čech vyhral v lotérií takmer 5 miliónov eur. Toto si kúpi ako prvé

Predstavte si, že by ste vyhrali takmer 5 miliónov eur. Čo by ste s nimi robili? Ako by ste ich investovali? Myslíte si, že je to len sen?

O tom, že aj sen sa môže stať skutočnosťou by vedel rozprávať mladý, slobodný a bezdetný Čech z Južnej Moravy. Po 8 rokoch stávkovania sa naňho usmialo šťastie a 6. marca 2019 vyhral 123 322 830 českých korún (takmer 5 miliónov €). 250 000 Kč si výherca odniesol v hotovosti a zvyšok mu stávková spoločnosť SAZKA zašle na bankový účet.

„Výherca strávil v Sazke približne dvadsať minút, počas ktorých nám ochotne vyplnil aj špeciálny dotazník pre nového milionára. Môžem teda povedať, že sa jedná o slobodného a bezdetného muža, ktorý pravidelne vsádza už osem rokov a bude sa Sazkou hrať ďalej aj po tejto astronomickej výhre, „ prezradil riaditeľ komunikácie Sazky Václav Friedman v tlačovej správe.

Mladík podľa neho uviedol, že sa z peňazí teší a ako prvé si kúpi auto. Čo ďalšie s nimi podnikne, chce ale najskôr skonzultovať s najbližšou rodinou.

Výherný tiket za 270 Kč (10,55 €) podal muž deň pred losovaním. Z náhodného tipu deviatich stĺpcov uhádol celý 6. stĺpec a v piatom stĺpci uhádol desiate poradie (2 + 1 číslo).

Jedná sa o 6. najvššiu výhru v histórií spoločnosti SAZKA.

zdroj:TA3.sk