Motorkársky klub vzdal poctu obetiam teroristického útoku na Novom Zélande špeciálnym tancom

15. marca 2019 svet otriasol teroristický útok na Novom Zélande v mestečku Christchurch. Páchatelia strieľali na moslimov počas piatkových modlitieb. Útoky sa udiali v mešitách Al Noor Mosque a Linwood Islamic Centre, a vzali až 50 ľudských životov. Vyše 50 ľudí bolo zranených. Pravicový extrémizmus a islamofóbia sú hlavné motívy masovej vraždy na Novom Zélande.

Od piatku sa uskutočnilo mnoho diskusií a incidentov ako napríklad Will Connolly, známejší ako „Vaječný chlapec“, rozbil vajce o hlavu senátora Anninga.

Medzi stovkami slov a názorov nesmieme zabudnúť na rodiny obetí a preživších, ktorí musia čeliť obrovskej strate a súčasne podpore zo strany miliónov ľudí po celom svete, ktorí tento ohavný čin odsudzujú.

Členovia motorkárskeho klubu Mangu Kaha Aotearoa vzdali obetiam špeciálnu poctu

Image credits: Hassan Ghani

V Christchurch ľudia už od piatku vzdávajú poctu a venujú tichú spomienku všetkým obetiam. Pri mešitách zanechávajú odkazy, kvety, či hračky. V nedeľu, 17. marca, sa motorkársky klub rozhodol vzdať obetiam poctu zatancovaním tradičného maorského tanca Haka.

Image credits: Hassan Ghani

“Prišli sme vyjadriť našu podporu a tiež smútok, že sa v našej spoločnosti udiala taká hrozná vec.” povedal jeden z členov Mangu Kaha Aotearoa pred tancom.

Image credits: Hassan Ghani

Haka je tradičným slávnostným tancom maorskej kultúry. Do povedomia ľudí sa dostal napríklad prevedením Jasona Momoa v “Aquamanovi”, alebo v Game of Thrones. Tanec sa zvykne tancovať počas špeciálnych udalostí, aj na pohreboch.

Celú poctu obetiam si pozrite vo videu nižšie:

 

https://www.facebook.com/HassanGhaniJourno/videos/622783208161597/

 

Zdroj: boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Motorkársky klub vzdal poctu obetiam teroristického útoku na Novom Zélande špeciálnym tancom”