Motorkársky klub vzdal poctu obetiam teroristického útoku na Novom Zélande špeciálnym tancom

15. marca 2019 svet otriasol teroristický útok na Novom Zélande v mestečku Christchurch. Páchatelia strieľali na moslimov počas piatkových modlitieb. Útoky sa udiali v mešitách Al Noor Mosque a Linwood Islamic Centre, a vzali až 50 ľudských životov. Vyše 50 ľudí bolo zranených. Pravicový extrémizmus a islamofóbia sú hlavné motívy masovej vraždy na Novom Zélande.

Od piatku sa uskutočnilo mnoho diskusií a incidentov ako napríklad Will Connolly, známejší ako „Vaječný chlapec“, rozbil vajce o hlavu senátora Anninga.

Medzi stovkami slov a názorov nesmieme zabudnúť na rodiny obetí a preživších, ktorí musia čeliť obrovskej strate a súčasne podpore zo strany miliónov ľudí po celom svete, ktorí tento ohavný čin odsudzujú.

Členovia motorkárskeho klubu Mangu Kaha Aotearoa vzdali obetiam špeciálnu poctu

Image credits: Hassan Ghani

V Christchurch ľudia už od piatku vzdávajú poctu a venujú tichú spomienku všetkým obetiam. Pri mešitách zanechávajú odkazy, kvety, či hračky. V nedeľu, 17. marca, sa motorkársky klub rozhodol vzdať obetiam poctu zatancovaním tradičného maorského tanca Haka.

Image credits: Hassan Ghani

“Prišli sme vyjadriť našu podporu a tiež smútok, že sa v našej spoločnosti udiala taká hrozná vec.” povedal jeden z členov Mangu Kaha Aotearoa pred tancom.

Image credits: Hassan Ghani

Haka je tradičným slávnostným tancom maorskej kultúry. Do povedomia ľudí sa dostal napríklad prevedením Jasona Momoa v “Aquamanovi”, alebo v Game of Thrones. Tanec sa zvykne tancovať počas špeciálnych udalostí, aj na pohreboch.

Celú poctu obetiam si pozrite vo videu nižšie:

 

Haka tribute to Christchurch victims

This is beautiful. #Maori members of Black Power gang perform Haka in tribute to those murdered in #Christchurch.

Gepostet von Hassan Ghani am Sonntag, 17. März 2019

 

Zdroj: boredpanda.com